PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA zatrzymało dwie osoby z Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie

  • RAF    4 listopada 2009 - 16:15

Szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie oraz szef Wydziału Budownictwa usłyszeli korupcyjne zarzuty.
W wyniku śledztwa prowadzonego od kilku miesięcy przez funkcjonariuszy CBA, żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz prokuratorów Wydziału II Oddziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Poznaniu zatrzymano dwie osoby zatrudnione w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury w Szczecinie - podało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Śledztwo w sprawie Andrzeja G., szefa Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie oraz Włodzimierz S. szef Wydziału Budownictwa RZI dotyczy nieprawidłowości w realizacji postępowań o zamówienia publiczne.

- Zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy wskazuje na prawdopodobieństwo zaistnienia szeregu nieprawidłowości w inwestycjach na terenie Szczecina, Gliwic, Mirosławca i Świnoujścia. Postępowania o zamówienia publiczne dotyczą prac o wartości od 100 tys. zł do 3 mln zł związanych z realizacją inwestycji budowlanych na terenie Jednostek Wojskowych. Zatrzymanym przez CBA mężczyznom Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła zarzuty przekraczania uprawnień, udaremnienia postępowania oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentacji - czytamy w komunikacie agencji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.