PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA zatrzymało wójt gminy Kleszczów

  • PAP    18 maja 2011 - 06:53
CBA zatrzymało wójt gminy Kleszczów

CBA zatrzymało Kazimierę T., 55-letnią wójt, najbogatszej gminy w Polsce – Kleszczów. Kobieta zamieszana była w nielegalną sprzedaż ziemi. Wraz z wspólnikami, mogła na tym zarobić blisko 5 mln zł.
Jak powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, panią wójt zatrzymali agenci biura w jej domu. W tym samym czasie funkcjonariusza ABW, którzy wspólnie z CBA wyjaśniają tę sprawę, zatrzymali mężczyznę, z którym współpracowała. Służby prowadzą śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

„Sprawa dotyczy handlu ziemią na terenie gminy Kleszczów. Z naszych ustaleń wynika, że pani wójt mogła, razem z innymi osobami, zarobić na tym ok. 5 mln zł” – poinformował Dobrzyński.

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do sprawy, wójt skupowała ziemię po atrakcyjnych cenach a później odsprzedawała ją gminie – drożej.

Jak powiedział Sławomir Mamrot z prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim, przy jednej z zatrzymanych osób zabezpieczono też środki odurzające w „znacznej ilości”.

Gmina Kleszczów, przez ostatnie lata określana była jako najbogatsza gmina w Polsce. Na jej terenie leży kopalnia węgla brunatnego Bełchatów. W 2008 r. do jej budżetu wpłynęło blisko 170 milionów złotych, z czego prawie 90 mln – to podatki od nieruchomości. Sama wójt wielokrotnie występowała w mediach opowiadając m.in. o sukcesie swojej gmin i prowadzonych inwestycjach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.