PARTNER PORTALU
  • BGK

CBŚ zatrzymuje płockich urzędników

  • PAP    13 grudnia 2011 - 13:43
CBŚ zatrzymuje płockich urzędników

Trzy osoby, w tym dyrektora z Urzędu Miasta Płocka, zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura apelacyjna; jak powiedział we wtorek jej wiceszef Waldemar Tyl, chodzi o korupcję przy zamówieniach publicznych.

„Zatrzymane zostały trzy osoby: dyrektor wydziału zamówień publicznych i dwie osoby z firmy zewnętrznej. W tej chwili trwają z nimi czynności, zabezpieczane są materiały. Prawdopodobnie w środę zostaną przedstawione im zarzuty” – powiedział Tyl.

Jak wyjaśnił, prokuratura chce przedstawić dyrektorowi z Urzędu Miasta Płocka (zabierz głos/oceń prezydenta) zarzuty dotyczące „przyjmowania korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa”. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Z ustaleń prokuratury i CBŚ wynika, że miał on w zamian za łapówki traktować preferencyjnie podczas zamówień publicznych jedną z firm. Dwie pozostałe osoby mają usłyszeć zarzuty dot. wręczania łapówek.

„Sprawa ta nie jest nowa. Wątek ten badany był już od pewnego czasu. Teraz udało się zebrać dowody pozwalające na zatrzymanie tych osób. Zarzuty, które mają im zostać przedstawione, dotyczyć będą okresu od 2006 do 2008 r.” – dodał Tyl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.