Chcą by ZA Puławy były liderem konsolidacji przemysłu chemicznego

Sejmik województwa lubelskiego przyjął we wtorek stanowisko w sprawie konsolidacji przemysłu chemicznego, w którym opowiedział się za utworzeniem jednej grupy kapitałowej "z dominującą pozycją spółki Zakłady Azotowe Puławy".
Chcą by ZA Puławy były liderem konsolidacji przemysłu chemicznego

"My chcemy, aby Zakłady Azotowe Puławy były liderem konsolidacji przemysłu chemicznego. Musimy dbać o swoje. Nie mamy za wiele zakładów przemysłowych w naszym województwie, to są jedne z największych, musimy zabiegać o to, żeby nie straciły swojej pozycji" - powiedziała dziennikarzom przewodnicząca klubu radnych PO w lubelskim sejmiku Zofia Woźnica, która zgłosiła projekt stanowiska w imieniu swojego klubu oraz klubu PSL.

Czytaj też: Lubelskie ws. konsolidacji branży chemicznej

Radni przyjęli stanowisko jednogłośnie.

W stanowisku podkreślono, że grupa kapitałowa puławskich zakładów osiągnęła ponad 480 mln zł zysku netto za trzy kwartały tego roku. Zakłady Puławy są jedynym w Polsce i trzecim na świecie producentem melaminy. Wspólnie z PGE Górnictwo i Energetyka, kosztem około 3 mld zł, planują budowę elektrowni, która zapewni bezpieczeństwo energetyczne w regionie.

"Biorąc pod uwagę zarówno pozycję rynkową, jak również standing finansowy spółki, Zakłady Azotowe Puławy w porównaniu z innymi podmiotami przeznaczonymi do procesu konsolidacji polskich Zakładów Wielkiej Syntezy Chemicznej - to właśnie puławskie Azoty predestynują do pełnienia dominującej roli w grupie" - głosi stanowisko.

Zakłady Azotowe w Tarnowie w połowie lipca wezwały do sprzedaży akcji ZA Puławy po 110 zł za akcję. W wezwaniu złożono zapisy na 10,3 proc. kapitału zakładowego ZA Puławy. Wzywający zdecydował, że kupi wszystkie akcje, na które złożono zapisy.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU