Chcą oddzielnej ustawy o kontroli zarządczej

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 05-06-2012
  • drukuj
Prawie 20 proc. badanych podmiotów uważa, że przepisy dotyczące weryfikacji funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego są nieprzystosowane do specyfiki ich działania.
Ministerstwo Finansów opublikowało analizę wyników badania dotyczącego kontroli zarządczej, przeprowadzonego w jednostkach samorządu terytorialnego – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wynika z niej, że prawie wszystkie samorządy znają przepisy ustawy o finansach publicznych, które regulują zasady kontroli zarządczej, ale nie zawsze wiedzą, jak je stosować.

Prawie połowa spośród 2561 przebadanych jednostek przyznała, że w trakcie kontroli zewnętrznych nie był badany żaden z takich elementów kontroli zarządczej jak: cele i zarządzanie ryzykiem, mechanizmy kontroli, środowisko wewnętrzne.

30 proc. jednostek wskazało na problemy związane z przepisami o kontroli zarządczej. Prawie 20 proc. jednostek uważa, że przepisy nie są przystosowane do specyfiki ich działalności – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU