PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą oddzielnej ustawy o kontroli zarządczej

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    5 czerwca 2012 - 07:59

Prawie 20 proc. badanych podmiotów uważa, że przepisy dotyczące weryfikacji funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego są nieprzystosowane do specyfiki ich działania.
Ministerstwo Finansów opublikowało analizę wyników badania dotyczącego kontroli zarządczej, przeprowadzonego w jednostkach samorządu terytorialnego – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wynika z niej, że prawie wszystkie samorządy znają przepisy ustawy o finansach publicznych, które regulują zasady kontroli zarządczej, ale nie zawsze wiedzą, jak je stosować.

Prawie połowa spośród 2561 przebadanych jednostek przyznała, że w trakcie kontroli zewnętrznych nie był badany żaden z takich elementów kontroli zarządczej jak: cele i zarządzanie ryzykiem, mechanizmy kontroli, środowisko wewnętrzne.

30 proc. jednostek wskazało na problemy związane z przepisami o kontroli zarządczej. Prawie 20 proc. jednostek uważa, że przepisy nie są przystosowane do specyfiki ich działalności – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.