PARTNER PORTALU
  • BGK

Chcą utworzenia Funduszu "Ziemia Obiecana"

  • PAP    15 września 2011 - 19:46
Chcą utworzenia Funduszu "Ziemia Obiecana"

Łódzcy kandydaci PSL do Sejmu zapowiadają, że jako posłowie chcieliby w ramach ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym doprowadzić do utworzenia Funduszu Inwestycyjnego "Ziemia Obiecana". Miałby on przyspieszyć rozwój Łodzi.
W apelu kandydatów PSL do parlamentu w okręgu łódzkim podkreślono, że sprzeciwiają się oni wystąpieniom przedstawicieli niektórych wpływowych środowisk społecznych i politycznych Łodzi, które tworzą "niekorzystną atmosferę wokół miasta i kreślą jego nieprawdziwy czarny obraz". "Pragniemy przedstawić pozytywne i pożyteczne rozwiązania, które niewątpliwie mogą przyspieszyć rozwój naszej Łodzi" - napisano.

Jak zaznaczono w apelu kandydatów Stronnictwa, "lider największej partii opozycyjnej podczas swojej ostatniej wizyty w Łodzi powiedział, że Łódź jest świadectwem białej flagi w polityce gospodarczej państwa".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił podczas wtorkowej wizyty w Łodzi, że region łódzki to przykład polityki "białej flagi" prowadzonej zgodnie z dewizą - "nic nie możemy, na nic nie mamy wpływu".

"Nie zgadzamy się z tą opinią. Uważamy, że Łódź jest miastem żywym, miastem przyszłości, wciąż jest Ziemią Obiecaną. Nie utożsamiamy się z polityką negatywizmu, chcemy aktywnie współtworzyć i przeobrażać pejzaż Łodzi. I tu gdzie jest to gruzowisko, chcemy tworzyć, jak w znanej piosence, San Francisco. Chcemy, żeby tu powstawały hotele, biurowce, apartamentowce" - napisano w apelu.

Łódzcy kandydaci PSL do Sejmu zapowiadają, że jako posłowie będą chcieli w ramach ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym doprowadzić do utworzenia Funduszu Inwestycyjnego "Ziemia Obiecana". Ich zdaniem, udziałowcami Funduszu mogą być m.in. banki, instytucje finansowe, miejskie spółki, agencje rządowe i osoby fizyczne.

Zapowiadają, że w "ambitnym planie modernizacji miasta" będą wspierać władze Łodzi, ponad politycznymi podziałami i zabiegać o wsparcie władz państwowych.

"Po wojnie Łódź uczestniczyła w odbudowie Warszawy. Teraz nadszedł czas, by Warszawa dostrzegła Łódź i solidarnie wsparła rewitalizację naszego miasta. Temu będzie służył Fundusz Inwestycyjny +Ziemia Obiecana+" - napisali kandydaci PSL.

Zaapelowali też m.in. do posłów i senatorów ziemi łódzkiej, do władz Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego, uczelni, środowisk społecznych i politycznych miasta o zaangażowanie na rzecz utworzenia Funduszu. "Apelujemy o pozytywistyczną postawę na rzecz rozwoju Łodzi metropolitarnej do posłów i senatorów naszego miasta" - zakończyli swój "apel pozytywistyczny" łódzcy kandydaci PSL do parlamentu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.