PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Powstaje projekt Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

  • chelmonline.pl    30 maja 2012 - 09:46
Chełm. Powstaje projekt Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

Pracownia architektoniczna, która wygrała przetarg na projekt Centrum Kultury Filmowej „Zorza” na zakończenie prac ma jeszcze miesiąc.
Na ogłoszony przed kilkoma tygodniami przetarg na projekt nowej „Zorzy” zgłosiło się kilka pracowni. Wygrała warszawska JAZ+ Architekci Żmijewski Jaworski Massé S.C., która swoje prace wyceniła na 28 tysięcy złotych.

Powstać ma za to dokumentacja instalacji centralnego ogrzewania, wentylacji itp., ale również niezbędnych do uruchomienia kina 3D instalacji energetycznych i teletechnicznych. Największe dostrzegalne zmiany dotyczyć będą jednak wystroju CKF „Zorza”.

– Nowoczesny, przyjazny dla gości obiekt kinowy na miarę blisko 100 tysięcznej aglomeracji – tak widzę nasze nowe kino – mówi prezydent Agata Fisz – Architekci konsultują z nami proponowane rozwiązania, ale sami też stawiamy przed nimi wiele wymagań.

Według wstępnych ustaleń, z budynku kina znikną małe sklepiki. Do otwartej w ten sposób przestrzeni wewnątrz obiektu prowadzić mają dwa wejścia. Jedno do holu kina, drugie do połączonej z holem przestrzeni kawiarni. Spowoduje to zmiany w wyglądzie elewacji od strony ulicy Strażackiej. W budynku pojawią się przeszklenia, okna na wysokości całego parteru. W ten sposób, zaciemniona i ponura przestrzeń wewnątrz kina ma zostać doświetlona.

Dodatkowo, po obydwu stronach głównego wejścia, również na całej wysokości parteru, powstaną oświetlone galoty na plakaty i repertuar kinowy. Nad wejściem, według wstępnych jeszcze planów, pojawić się może podświetlany neon z nazwą kina, a wykonana ze szklanych brył fasada budynku, po odnowieniu mogłaby zyskać oryginalną iluminację.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.