PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Radna zawiadamia prokuraturę

  • chelmonline.pl (paw.)    25 października 2011 - 11:15
Chełm. Radna zawiadamia prokuraturę

Chełmska radna Małgorzata Sokół złożyła w chełmskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydent Chełma.
Radna twierdzi, że prezydent Agata Fisz (zabierz głos/oceń prezydenta) utrudnia jej sprawowanie mandatu.

Czytaj też: Chełmskie interpelacje w prokuraturze

Na początku lipca prezydent Agata Fisz złożyła zawiadomienie w Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie w wydziale ds. Przestępczości Korupcji o podejrzeniu przekroczenia uprawnień i działanie na szkodę miasta, przez radnych Platformy Obywatelskiej Małgorzatę Sokół i Tadeusza Łańcuckiego.

Chodziło o to, że kilka razy na sesji składali interpelacje w sprawie dalszego losu kina Zorza. Prezydent uznała to za próby wywierania wpływu na władze miasta w sprawie przedłużenia umowy najmu budynku kina spółce Tokland.

Prokuratura uznała, że nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa, bowiem radni mieli prawo składać do prezydenta interpelacje w imieniu swoich wyborców.

– Składanie donosów do prokuratury na aktywnych radnych jest niczym innym jak prymitywną próbą zastraszenia. Muszę tutaj jednak Agatę Fisz i jej współpracowników rozczarować. My zastraszyć się nie pozwolimy – mówiła na ostatniej sesji radna Sokół.

– Złożyłam do Prokuratury Rejonowej w Chełmie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezpodstawnym oskarżaniem mnie przez panią Agatę Fisz i utrudnianiem wykonywania mandatu radnego – mówi radna Sokół.

– Faktycznie w środę, 19 października wpłynęło takie zawiadomienie – potwierdza Alicja Grzegorczyk, zastępca prokuratora rejonowego.

– Niczego dobrego się po pani radnej Sokół nie spodziewam. Od początku tej kadencji zajmuje się tylko atakami politycznymi i krytyką prezydenta. Z tego co wiem, jej zachowanie nie zyskuje aprobaty już nawet w samym klubie radnych PO. Dlatego też tym razem nie zamierzam komentować kolejnego ataku nienawiści ze strony radnej Sokół – mówi Agata Fisz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.