PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Realizacja budżetu 2013 rozpoczęta

  • chelmonline.pl    8 stycznia 2013 - 10:05
Chełm. Realizacja budżetu 2013 rozpoczęta

Miasto rozpoczyna nowy rok inwestycyjny. Ogłoszonych zostanie kilkadziesiąt przetargów.
Niedawno skończyły się żmudne prace na projektem tegorocznego budżetu, a już urzędników czekają kolejne zadania. Chodzi o inwestycje, do których realizacji wymagana jest procedura przetargowa. Na zaplanowanych około 50 inwestycyjnych przetargów najwięcej pracy będzie miał Zarząd Dróg Miejskich.

Oprócz budowlanych zadań drogowych, urzędnicy znaleźć muszą najpierw wykonawców bieżących remontów ulic, utrzymania czystości, sygnalizacji świetlnych i utrzymania przystanków komunikacji miejskiej. Zaraz po nich rozpoczną się przygotowania do większych zadań.

- W pierwszej kolejności ogłosimy przetargi na największe drogowe inwestycje, tj. na gruntowny remont ulicy Trubakowskiej, a po otrzymaniu pozwolenia budowlanego, na ul. Jadwigi Młodowskiej i Gdańskiej - mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie Krzysztof Tomasik.

W sumie chełmski ZDM czuwać będzie nad kilkudziesięcioma zadaniami drogowymi zapisanymi w tegorocznym budżecie. W wielu przypadkach przed ogłoszeniem przetargu na wykonanie inwestycji, niezbędne jest uzyskanie uzgodnień z zakładem gazowniczym, energetycznym i innymi właścicielami sieci podziemnych.

- Pracujemy na pełnych obrotach, gdyż tegoroczny grafik inwestycyjny jest naprawdę bardzo napięty. Mam nadzieję, że do końca lutego uporamy się z procedurami dotyczącymi większości tegorocznym zadań drogowych - zapewnia Tomasik.

Dopiero po rozstrzygnięciu przetargów wiadomo będzie, do których inwestycji miasto dołoży więcej niż planowało, a które przyniosą oszczędności. Niezależnie do tego, prace drogowe rozpoczną się na chełmskich ulicach już na wiosnę.

Oprócz drogowców nad przygotowaniem przetargów pracują też urzędnicy z chełmskiego magistratu. Jedną z pierwszych inwestycji, na którą wyłoniony zostanie wykonawca, będzie najprawdopodobniej warta kilkanaście milionów złotych budowa Transgranicznego Centrum Edukacji Społeczno-Ekonomicznej przy ul. Partyzantów.

- Na tę inwestycję pozyskaliśmy unijne dofinansowanie i zgodnie z przyjętym harmonogramem, budowa powinna zakończyć się w 2014 roku. Co prawda ogłoszenie przetargu na wykonawcę wymaga jeszcze wielu przygotowań, ale jestem pewna, że nastąpi to niebawem, a niezwłocznie po jego rozstrzygnięciu wykonawca wejdzie na plac budowy - zapewnia prezydent Chełma Agata Fisz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.