PARTNER PORTALU
  • BGK

Chińscy urzędnicy wizytują Pomorze

  • lk    22 grudnia 2010 - 12:49

W pomorskim urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie z przebywającą na Pomorzu kilkunastoosobową grupą z Chin reprezentującą ministerstwa finansów - informuje urząd.
W skład delegacji weszli zarówno przedstawiciele chińskiego ministerstwa finansów poziomu centralnego jak i reprezentanci ministerstw poszczególnych chińskich prowincji.

Delegacja przebywała w Polsce w ramach wizyty studyjnej dotyczącej zapoznawania się z systemem finansowym obowiązującym w Polsce oraz z zasadami tworzenia budżetów samorządów terytorialnych. Oprócz tego Chińczycy zainteresowani byli nawiązaniem kontaktów z polskimi instytucjami i organizacjami. Ze względu na długoletnią współpracę Pomorza z Szanghajem bardzo zależało im także na odwiedzeniu naszego regionu. Chcieli przedyskutować możliwości dalszej współpracy i kontaktów.

Podczas spotkania w urzędzie marszałkowskim goście z Chin mogli zapoznać się z zasadami tworzenia budżetu województwa, ale także z sytuacją gospodarczą naszego regionu i możliwościami inwestowania na Pomorzu. W spotkaniu oprócz przedstawicieli Departamentu Finansów, Departamentu Współpracy Zagranicznej oraz Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego wzięły udział także osoby reprezentujące Agencję Rozwoju Pomorza oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Goście z Chin zadawali bardzo wiele szczegółowych pytań dotyczących budżetu województwa, dochodów i wydatków województwa, udziału subwencji rządowych i podatków w budżecie, wykorzystania środków unijnych. Bardzo zainteresowani byli także możliwościami inwestowania na terenie Pomorza oraz ulgami jakich może oczekiwać nowy inwestor czy też przedsiębiorca otwierający firmę na terenie PSSE.

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim było kolejnym krokiem w zacieśnianiu współpracy Pomorza z Państwem Środka, jednego z najważniejszych partnerów naszego województwa.

Czytaj też:

Współpraca z Krajem Krasnodarskim

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.