PARTNER PORTALU
  • BGK

Chorzów wybrał bank do emisji obligacji

  • PAP    22 września 2011 - 12:54
Chorzów wybrał bank do emisji obligacji

Liczący ponad 110 tys. mieszkańców Chorzów wyemituje obligacje wartości 30 mln zł. Miasto podpisało umowę na organizację, obsługę i gwarantowanie programu emisji z ING Bankiem Śląskim.
Terminy wykupu obligacji ustalono na od 2 do 11 lat. Środki z emisji miasto przeznaczy na finansowanie inwestycji, planowanego deficytu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań, w tym kredytów.

Czytaj też: Chorzów wyemituje obligacje na 30 mln zł

Emisja obligacji to kolejne zaangażowanie, którego ING Bank Śląski udzielił Chorzowowi w ciągu ostatnich dwóch lat.

Bank zorganizował również programy emisji obligacji dla innych miast w woj. śląskim, m.in. Sosnowca (dwa programy o łącznej wartości 140 mln zł), Zabrza (dwa programy na 65 mln zł), Rudy Śląskiej (46,5 mln zł) oraz Piekar Śląskich (20 mln zł).

Bank proponuje zainteresowanym tym samorządom emisje średnioterminowych i długoterminowych obligacji na finansowanie projektów inwestycyjnych oraz na pokrycie planowanego deficytu budżetu.

Roczny budżet Chorzowa przekracza 400 mln zł. Miasto prowadzi inwestycje m.in. w infrastrukturze. W przyszłym roku planowany jest remont przebiegającej przez centrum miasta estakady (za ok. 37 mln zł). Samorząd przymierza się też do budowy obwodnicy – szacunkowy koszt tego projektu to ok. 800 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.