PARTNER PORTALU
  • BGK

Chorzowianie chcą dróg i parkingów

  • pt    6 czerwca 2014 - 17:22
Chorzowianie chcą dróg i parkingów

Dodatkowe miejsca parkingowe, plenerowe siłownie i modernizacja boiska - to niektóre inwestycje, wybrane przez mieszkańców Chorzowa (Śląskie) do realizacji w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego w tym mieście.
Chorzowianie chcą skierować pieniądze z budżetu obywatelskiego na: budowę dodatkowych miejsc parkingowych w Chorzowie Batorym, siłownie plenerowe w Klimzowcu i w Chorzowie Starym, remont drogi między garażami w Chorzowie II, wybrukowanie placu w okolicy kościoła Św. Barbary wraz z miejscami do parkowania samochodów dla osób niepełnosprawnych w rejonie Cwajki, mini rondo przy Kościuszki i Parkowej w Centrum oraz modernizację boiska w Maciejkowicach.

"Dziękuję przede wszystkim mieszkańcom, którzy aktywnie włączyli się do głosowania. Pokazali tym samym, że wspólnie możemy decydować o losach i wyglądzie naszego miasta. Razem możemy zmieniać je na lepsze. Liczę, że jeszcze w tym roku chorzowianie będą mogli cieszyć się z realizacji zadań, które wskazali.

Jeżeli po przeprowadzeniu inwestycji zostaną jeszcze pieniądze, to na pewno zostaną wykorzystane na kolejne propozycje z listy" - powiedział prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Kwota 2,1 mln zł została podzielona na 7 części. Każdy z okręgów: Chorzów Batory, Klimzowiec, Chorzów Stary, Maciejkowice, Centrum, Cwajka i Chorzów II ma do dyspozycji 300 tys. zł.

Pierwszym etapem było wskazanie pożądanych inwestycji przez mieszkańców. Nadesłali do urzędu miasta 961 wniosków - część pomysłów się powtarzała.

Wnioski przeanalizowała powołana w tym celu komisja. Pomysły na inwestycje zbyt drogie czy na terenach nienależących do miasta trzeba było odrzucić. Ostatecznie pod głosowanie poddano 81 "realnych i uzasadnionych" propozycji.

Mieszkańcy mogli na nie głosować tradycyjnie oraz przez internet, nie wychodząc z domu. Każdy miał do dyspozycji 5 głosów. Można było poprzeć jedną, konkretną inwestycję albo rozdzielić głosy na kilka propozycji. Łącznie w drugim etapie projektu udział wzięło ponad 4,5 tys. osób. Oddano ponad 21 tys. głosów.

Chorzów po raz drugi zdecydował się na budżet obywatelski. W 2013 r. mieszkańcy decydowali o podziale 1,6 mln zł. Dzięki ich inicjatywie w miejscu wyburzonej kamienicy powstał parking, rozpoczęto też rewitalizację Parku Hutników i remont Alei Wycieczkowej w Chorzowie Starym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: