PARTNER PORTALU
 • BGK

Co by tu jeszcze opodatkować?

 • Dziennik Gazeta Prawna    24 czerwca 2015 - 07:02
Co by tu jeszcze opodatkować?

Podatki za deszcz i śnieg, grzyby, brak dzieci - pomysłów na łatanie dziur w budżecie nie brakuje (fot.pixabay)

Okazuje się, że opodatkować można wszystko - nawet korzystanie z dworca czy np. wyjmowanie gotówki z bankomatu. Władze licytują się na to, jak można byłoby zmniejszyć dziurę w budżecie. A kombinują, jak mogą.
Za deszcz i śnieg. A dokładnie za wody opadowe z dachów budynków, które nie wsiąkają w ziemię, ale kierowane są do kanalizacji. Wysokość daniny miałaby być zależna od powierzchni dachu. Ba, w części miast już taki podatek wprowadzono, i tak np. tylko z tego tytułu do kasy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Koszalinie wpłynęło 6,5 mln zł rocznie. Docelowo władzom chodziłoby jednak o to, by podatek od deszczu był powszechny - obowiązywał bez wyjątku w całym kraju.

Cały artykuł czytaj na dziennik.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (6)

 • wyborca zweryfikuje, 2015-06-25 11:12:26

  Nie ma dziury w budżecie tylko nieuzasadnione wydatki. Natomiast należy wprowadzić 50% od przychodów z instytucji Unii Europejskie. Dlatego m.in. ta Pani co za 6 tys. nie robi też niech się dołoży do budżetu Polski nie mówiąc już o głównym zbiegu.
 • glewe, 2015-06-25 09:17:14

  Żydowski plan dla Polski trwa jego realizacja! Skubać gojów na każdym kroku, żeby wiedzieli, że życie w tym bantustanie boli!
 • Eterno Vagabundo, 2015-06-24 21:31:54

  W Senacie, w Sejmie I w każdym kościele, Podatek nałożyć Można na miejsc wiele. Również na auta Pod blokami, Miejsca na ławkach Pod platanami. Także i na tych, ( A jest ich wielu !!! ), Co wszędzie łażą Wciąż bez celu. Na takich, co ich Bolą zęby I na tych co robią... Szmatę z gęby. Też i w kafejce Za miejsce przy kawie I postawienie Auta na trawie Każda i każdy Ma coś takiego, By wziąć podatek On niej i od niego. Ocean możliwości Jest niewyczerpany, By mógł być podatek Ze wszystkich ściągany.  rozwiń