PARTNER PORTALU
  • BGK

Co z unijnymi funduszami? Bieńkowska będzie kontrolować samą siebie

  • przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    8 stycznia 2014 - 08:00
Co z unijnymi funduszami? Bieńkowska będzie kontrolować samą siebie

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju szykuje przepisy, które wzmocnią kompetencję szefowej tego resortu przy rozdzielaniu unijnych pieniędzy.
Jeśli przepisy wejdą w życie, Elżbieta Bieńkowska uzyska w tej kwestii niemal władzę absolutną - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Chodzi o konsultowany od września projekt ustawy o zasadach realizacji programów operacyjnych polityki spójności w latach 2014-2020. Dokument określa zasady wydatkowania funduszy unijnych w kolejnych latach, podmioty biorące udział w ich dystrybucji oraz relacje między nimi. W sumie do podziału w tym czasie na politykę spójności Polska dostanie 82,3 miliarda euro.

Centralne Biuro Antykorupcyjne ostrzega, że nowe przepisy zakładają, że minister Bieńkowska będzie kontrolować samą siebie. Uwagę na ten problem CBA zwracało już w październiku ubiegłego roku.

Jednak resort kierowany przez wicepremier Bieńkowską, nie przejął się tymi sygnałami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Tuż przed świętami ministerstwo przygotowało bowiem nową wersję projektu, w której nie zmieniono najbardziej kontrowersyjnych zapisów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ego., 2014-01-08 10:51:28

    Przez absolutną władzę,będzie kontrolować samą siebie, bo władza zrozumiała jakie są błędy i zaczyna od siebie.