Coraz popularniejsze emisje obligacji. Także wśród samorządów

• Rynek instrumentów dłużnych Catalyst, prowadzony przez Grupę Kapitałową GPW, po raz kolejny odnotowuje wzrosty.
• W 2015 roku firmy i samorządy wyemitowały i wprowadziły do obrotu obligacje za 10,1 mld zł, czyli o 33 proc. więcej niż przed rokiem.
Coraz popularniejsze emisje obligacji. Także wśród samorządów
W minionym roku do obrotu na Catalyst wprowadzonych zostało 131 serii obligacji, wyemitowanych przez 87 podmiotów (fot. Shutterstock)

We wrześniu 2016 roku Catalyst będzie obchodził swoje siódme urodziny. Mimo różnych zawirowań, jakie napotykała przez te lata polska i europejska gospodarka, Catalyst utrzymywał silny wzrost swojej wartości. Dziś Catalyst jest liderem rynków papierów dłużnych regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

W minionym roku do obrotu na Catalyst wprowadzonych zostało 131 serii obligacji, wyemitowanych przez 87 podmiotów (dla 28 spośród nich był to debiut). Łączna wartość kapitału pozyskanego w 2015 roku wyniosła 10,1 mld zł (dane dotyczą jedynie obligacji nieskarbowych, z wyłączeniem obligacji EBI, BGK, euroobligacji i listów zastawnych). To drugi najwyższy wynik w historii rynku (niewiele niższy niż rekordowe 10,7 mld zł odnotowane w 2012 roku) oraz wzrost o 33 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU