Ćwiczenia na wypadek zdarzeń kryzysowych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 22-06-2011
  • drukuj
Na podstawie wytycznych ministra spraw wewnętrznych i administracji powstanie wieloletni program ochrony ludności.

Program ten ma określić priorytetowe zadania i sposoby ich realizacji na wypadek zdarzenia o charakterze kryzysowym, np. powodzi. Takie rozwiązania przewidują założenia do projektu do nowelizacji ustawy o zarządzeniu kryzysowym, którym dziś zajmie się rząd – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zgodnie z nimi procedurami kryzysowymi zostaną objęte takie elementy, jak informowanie, ostrzeganie i alarmowanie ludności, wymiana i analizowanie informacji pochodzących z systemów monitorowania zagrożeń, przygotowanie warunków do ewakuacji ludności.

To oznacza, że zarządzanie kryzysowe obejmie nie tylko same działania w trakcie np. powodzi, suszy czy zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

Zgodnie z założeniami istotnym elementem zarządzania kryzysowego będą też ćwiczenia na wypadek takich zdarzeń. Mają one, w oparciu o scenariusz nieznany uczestnikom, zweryfikować i usprawnić procedury działania czy informowania w takich sytuacjach. Takie ćwiczenia będą organizować gminy i powiaty. Raz w roku ćwiczenia zostaną przeprowadzone także na poziomie wojewódzkim – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU