PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa: Do wydania blisko 6,7 mln zł. Mieszkańcy zdecydują na co

  • PAP/jm    7 czerwca 2016 - 19:55
Częstochowa: Do wydania blisko 6,7 mln zł. Mieszkańcy zdecydują na co
Mieszkańcy Częstochowy w ubiegłym roku zgłosili 761 zadań do budżetu parycypacyjnego. (fot. wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

• Mieszkańcy Częstochowy mogą już proponować, na co wydać niespełna 6,7 mln zł przewidziane w przyszłorocznym budżecie partycypacyjnym.
• Swoje pomysły częstochowianie mogą zgłaszać do 1 sierpnia.
W budżecie obywatelskim na 2017 r., na projekty w poszczególnych dzielnicach przeznaczono ok. 5 mln zł, a na projekty ogólnomiejskie - niespełna 1,7 mln zł.

We wtorek (7 czerwca) miasto przypomniało m.in., że w ramach tegorocznej edycji przeszkolono prawie 50 wolontariuszy, którzy jako dzielnicowi liderzy budżetu obywatelskiego zaangażują się w jego tworzenie w dzielnicach. Liderzy podczas spotkań doradczych będą m.in. pomagali wnioskodawcom w prawidłowym wypełnieniu formularzy zadań.

Zadania do częstochowskiego budżetu obywatelskiego można zgłaszać: przez internet, osobiście (w kancelarii urzędu miasta) lub pocztą tradycyjną bądź elektroniczną.

W poprzedniej, drugiej edycji częstochowskiego budżetu partycypacyjnego mieszkańcy złożyli 761 propozycji zadań. W głosowaniu wzięło udział ponad 36 tys. częstochowian, którzy wybrali 120 projektów związanych z nowymi obiektami sportowymi i rekreacyjnymi, infrastrukturą drogową, ochroną środowiska, a także organizacją festynów, warsztatów artystycznych i zawodów sportowych.

Teraz w Częstochowie trwa realizacja 120 zadań wybranych w zeszłorocznym głosowaniu.

- Zadania inwestycyjne wkraczają w kolejne fazy realizacji. Najmłodsi częstochowianie bawią się na festynach, odbyła się literacka majówka, trwają cykliczne zajęcia nordic walking, w zeszłym tygodniu zazielenił się Plac Biegańskiego, a już niebawem w parku pojawią się słynne już karmniki dla wiewiórek - zaznaczyła Marzena Cuprjak-Wagner z referatu partycypacji i konsultacji społecznych w urzędzie miasta.

Tegoroczne głosowanie nad propozycjami zadań na 2017 r. zaplanowane jest na 22-30 października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)