PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa rozbuduje miejski monitoring

  • PAP    17 grudnia 2012 - 19:58
Częstochowa rozbuduje miejski monitoring

O 48 kamer, które będą pracowały z wykorzystaniem cyfrowej transmisji danych, wzbogaci się w 2013 roku Częstochowa. W poniedziałek poinformowano, że rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę monitoringu wizyjnego, który ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i pielgrzymów.
Celem jest rozbudowa dotychczasowego systemu monitoringu wizyjnego, który składa się z 18 kamer. - Protokół przetargowy został podpisany. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu "Bezpieczny region" - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj.

Czytaj też: Częstochowa zagęszcza monitoring

Przetarg wygrała spółka TKP S.A, należąca do Grupy 3S z Gliwic. Wykonawca zaprojektuje oraz zbuduje system monitoringu wizyjnego, obejmujący 48 nowych kamer oraz podłączy do niego 18 kamer już funkcjonujących w mieście. "Całość rozwiązania będzie pracowała w oparciu o technologię światłowodową" - poinformowała Grupa 3S w komunikacie prasowym. Szkielet sieci zostanie tak opracowany, aby umożliwić łatwą rozbudowę systemu w przyszłości. Łącznie powstanie ok. 21 km światłowodów.

Projekt przewiduje także modernizację Centrum Operacyjnego Monitoringu zlokalizowanego w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej, które docelowo będzie się składało z 13 stanowisk operatorskich. W przygotowaniu jest również 7 dodatkowych stanowisk podglądowych zlokalizowanych w komisariatach policji, Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 2,1 mln zł. Miasto otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt będzie realizowany do października 2013 roku

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • niunia, 2012-12-18 14:07:55

    Straż miejska i policja płaszczy (...) w ciepełku a kamery rozbudowują .Czy już w mieście nie ma większych potrzeb tylko monitoring.A jak by tak strażnicy przespacerowali się w miejscach podejrzanych i nie tylko.No chybaże zlikwidować straż miejską a zamiast tych darmozjadów kamerki.No i jeszcze że...by ktoś odczytywał obraz i reagował szybko i adekwatnie.  rozwiń