PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy MSW wchłonie inspekcję drogową?

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik    21 stycznia 2013 - 07:10
Czy MSW wchłonie inspekcję drogową?

Obecny rząd jest pierwszą ekipą polityczną, planującą wpływ do budżetu miliardowych kwot z tytułu funkcjonującego systemu fotoradarowego – powiedział w „Naszym Dzienniku” Jerzy Polaczek, poseł PiS, były minister transportu.
Dodał, że celowi temu służyć ma bezprecedensowe, 7,5-krotnie zwiększenie w 2012 r. budżetu Inspekcji Transportu Drogowego, z 20 do 150 mln zł.

Czytaj też: Fotoradary pod lupą NIK

Zwrócił uwagę na fakt wprowadzenia do polskiego prawa w 2010 r. takich rozwiązań, jak możliwość rejestrowania zdjęć pojazdów przez statki powietrzne, specjalnych warunków zatrudniania w inspekcji funkcjonariuszy służb czy też wprowadzenie do ruchu nieoznakowanych samochodów ITD wyposażonych w urządzenia fotoradarowe.

Zdaniem posła, który powołuje się na ekspertów z dziedziny prawa, takie samochody działają nielegalnie, bez wyraźnego upoważnienia wynikającego z ustawy Prawo o ruchu drogowym dla tego typu pojazdów specjalnych.

Zdaniem posła Polaczka, specjalne warunki zatrudniania w inspekcji funkcjonariuszy służb mogą świadczyć o tym, że docelowo może dojść do włączenia Inspekcji Transportu Drogowego do MSW.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.