PARTNER PORTALU
  • BGK

Czy pieniądze z PIT idą na szczytne cele?

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    10 kwietnia 2013 - 08:32
Czy pieniądze z PIT idą na szczytne cele?

Coraz chętniej przeznaczamy 1 proc. swojego podatku na organizacje pożytku publicznego. W zeznaniach za 2011 r. wsparcie takie zadeklarowało ponad 11 mln osób. Nie zawsze jednak pieniądze z PIT trafiają na szczytne cele.
Ostatnio media opublikowały przypadki organizacji, które wręcz żerowały na naszej ofiarności, jak np. fundacja „Maciuś" czy kidprotect.pl - pisze „Rzeczpospolita".

By nasze pieniądze trafiły we właściwe ręce należy przede wszystkim sprawdzić, czy wybrana fundacja jest w wykazie 7295 podmiotów uprawnionych do zbierania 1 proc. podatku - radzą cytowani przez gazetę eksperci.

Lista taka jest na stronie internetowej www.pozytek.gov.pl. Natomiast o działalności takiej organizacji można się dowiedzieć na stronie http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl. Sporo informacji może dać m.in. wywiad środowiskowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • kika, 2013-04-11 11:44:22

    Sprawozdania łatwo znaleźć - oto wynik moich poszukiwań: 1-procent-leaks.blogspot.com/2013/04/ile-procent-w-jednym-procencie
  • leda, 2013-04-10 14:29:13

    nie tylko wymienione organizacje żyły sobie dostatnio z naszych datków - warto zainteresować się Caritasem - ile idzie na cele statutowe a ile kosza czarni - o ile znajdzie ktoś ich sprawozdania finansowe...