PARTNER PORTALU
  • BGK

Czym zajmą się posłowie na środowym posiedzeniu?

  • aw/pap    14 września 2016 - 09:49
Czym zajmą się posłowie na środowym posiedzeniu?
Sejm kontynuuje posiedzenie (fot.: twitter.com/kancelariasejmu)

• Sejm, który w środę (14 września) kontynuuje posiedzenie, w porannym bloku głosowań zdecyduje m.in., czy Krajowa Szkoła Administracji Publicznej będzie nosić imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego, co zaproponowano w projekcie nowelizacji ustawy o KSAP.
• Posłowie wysłuchają też informacji w sprawie rolnictwa i obszarów wiejskich
Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych opowiedziała się we wtorek przeciw propozycji Platformy, by Krajowej Szkole Administracji Publicznej nadać imię premiera Tadeusza Mazowieckiego. Zgodnie z propozycją rządu patronem szkoły ma zostać Lech Kaczyński.

W Sejmie odbędzie się też głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu zmian w ustawie o grach hazardowych, nad którym posłowie debatowali we wtorek.

Posłowie będą też głosować nad rządowym projektem zmian w ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, a także nad projektem o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Sejm ma również powołać prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej; kandydatem na to stanowisko jest Marcin Cichy. Wniosek o powołanie Cichego złożyła premier Beata Szydło. Zgodnie z art. 190 prawa telekomunikacyjnego, prezesa UKE powołuje i odwołuje Sejm za zgodą Senatu na wniosek Prezesa Rady Ministrów.

W bloku głosowań znalazł się także wniosek o nieprzyjęcie sprawozdania z działalności Najwyższej Izby Kontroli w 2015 roku. 

Posłowie wysłuchają też informacji w sprawie rolnictwa i obszarów wiejskich w "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Wniosek o informację bieżącą w tej sprawie złożył klub PiS. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.