Dąbrowa chce nocnej prohibicji

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 30-12-2011
  • drukuj
Dąbrowa Górnicza przymierza się do wprowadzenia prohibicji. Pomysł zgłosił jeden z radnych, ale prawnicy wątpią, czy miastu wolno będzie zakazać sprzedaży alkoholu od 22 do 6 rano.
Dąbrowa chce nocnej prohibicji

Pomysł powstał podczas zatwierdzania przez radnych gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Czytaj też: Nocna prohibicja w centrum Wrocławia

W magistracie w Dąbrowie (zabier głos/oceń prezydenta) wniosek radnego urzędnicy muszą zbadać pod kątem prawnym m.in. dlatego, że ustawy w Polsce nie zezwalają na wprowadzenie prohibicji nocą.

Marek Romsicki z działu prawnego Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta) tłumaczy, że gmina wprawdzie ma prawo decydować o godzinach otwarcia sklepów, ale wszystkich, bez względu na to, czy sprzedają wódkę, rajstopy czy chleb, oraz na całym terenie miasta, bo wydzielenie „dzielnic zakazanych” dyskryminowałoby przedsiębiorców.

Tymczasem w gminie Wysoka w Wielkopolsce (zabierz głos/oceń marszałka województwa) radni przeforsowali uchwałę o nocnej prohibicji. Obowiązuje od 2009 roku i nie została uchylona mimo protestów właściciela stacji benzynowej, na której jest jedyny sklepik czynny w miasteczku przez całą dobę – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Więcej na ten temat tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

A mówili nam,że nie zmieniają zdania.I nie zmienią! I co TEraz ?

SZALEŃSTWO, 2012-01-02 20:04:31 odpowiedz

chce... ale co z tego?

ALUTKA, 2011-12-31 17:55:10 odpowiedz

Oczywiscie, ze gmina moze przeforsowac taka uchwale. Dlatego nazywamy to SAMOrzadem !

autoidea, 2011-12-30 23:36:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU