Dalszy etap przetargu na gdański terminal w sierpniu

PERN "Przyjaźń" planuje, że spośród 11 podmiotów, które złożyły wnioski o udział w postępowaniu przetargowym na budowę terminala naftowego w Gdańsku, w sierpniu zostanie wyłonionych 5 podmiotów, z którymi będzie prowadzony kolejny etap przetargu.
Dalszy etap przetargu na gdański terminal w sierpniu
Jak poinformowało w piątek biuro prasowe Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń", umowa z generalnym realizatorem inwestycji powinna zostać podpisana na początku czwartego kwartału.

Terminal miałby zostać otwarty w połowie 2015 r. Inwestycja jest szacowana na 750 mln zł.

"Obecnie komisja przetargowa spółki analizuje wnioski i wezwała oferentów do uzupełnienia braków formalnych w złożonych wnioskach" - podało biuro prasowe PERN.

Rzecznik prasowy spółki Roman Góralski powiedział, że wśród podmiotów biorących udział w procedurze przetargowej na budowę terminala naftowego w Gdańsku są konsorcja krajowe i zagraniczne.

Wnioski o udział w postępowaniu przetargowym można było składać do 20 lipca.

PERN określa budowę terminala jako swoją sztandarową inwestycję. Projekt ma być realizowany w systemie "projektuj i buduj", czyli ten sam wykonawca miałby zaprojektować i wykonać terminal.

Budowę zbiorników o pojemności 700 tys. metrów sześc. ropy naftowej i produktów pochodnych spółka chce sfinansować przede wszystkim z własnych środków.

Terminal naftowy - największy tego typu w Polsce - powstanie na terenie gdańskiego Portu Północnego na obszarze ok. 29 hektarów. Planowana jest tam budowa około 20 zbiorników różnej wielkości, od 10 tys. do blisko 63 tys. metrów sześc.

Konkretna liczba zbiorników będzie uzależniona od potrzeb rynku - ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie za rok. W ramach inwestycji powstaną niezbędna infrastruktura towarzysząca: drogi, parkingi, a także rurociągi zewnętrzne łączące terminal z Naftoportem oraz bazą PERN w Gdańsku.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU