PARTNER PORTALU
  • BGK

Debata o źródłach finansowania dolnośląskich przedsiębiorstw

  • PAP    5 marca 2014 - 08:02

Możliwości pozyskania kapitału na rozwój i inwestycje oraz narzędzia budowania przewagi konkurencyjnej to temat konferencji "Kierunek Kapitał", która odbędzie się w czwartek 6 marca we Wrocławiu.
Jak poinformowała w komunikacie prasowym Zachodnia Izba Gospodarcza, celem spotkania będzie przekazanie przedsiębiorcom z Dolnego Śląska wiedzy o inicjatywach służących rozwojowi przedsiębiorstw o wysokim potencjale innowacyjnym i zaawansowanych technologicznie.

Podczas konferencji zaprezentowana zostanie unijna inicjatywa JEREMIE, która jest formą wsparcia finansowego, oferowaną mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom działającym już na rynku, ale również podmiotom dopiero rozpoczynającym działalność gospodarczą.

Podczas spotkania mowa będzie również o Funduszu Kredytu Technologicznego, który wspiera najbardziej innowacyjne polskie firmy. Omawiane będą też zagadnienia bezpiecznego prowadzenia biznesu oraz skutecznej ochrony know-how i tajemnic przedsiębiorstwa.

Urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego przedstawi koncepcję specjalizacji regionu, mających zwiększyć jego konkurencyjność. Konsekwencją wyboru dziedzin czy technologii związanych ze specjalizacją regionu będzie skierowanie wsparcia publicznego w zakresie badań i innowacji dla przedsiębiorców realizujących projekty właśnie w tych obszarach.

Podczas konferencji dolnośląscy przedsiębiorcy będą mogli również poznać mechanizm budowania długofalowej strategii rozwoju i innowacyjności przedsiębiorstwa prowadzącej do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej i jednocześnie odpowiadającej w dużej mierze za sukces przedsiębiorstwa.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Zachodnia Izba Gospodarcza. Patronat Honorowy nad konferencją objęło ministerstwo gospodarki oraz marszałek woj. dolnośląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.