PARTNER PORTALU
  • BGK

Debata o źródłach finansowania dolnośląskich przedsiębiorstw

  • PAP    5 marca 2014 - 08:02

Możliwości pozyskania kapitału na rozwój i inwestycje oraz narzędzia budowania przewagi konkurencyjnej to temat konferencji "Kierunek Kapitał", która odbędzie się w czwartek 6 marca we Wrocławiu.
Jak poinformowała w komunikacie prasowym Zachodnia Izba Gospodarcza, celem spotkania będzie przekazanie przedsiębiorcom z Dolnego Śląska wiedzy o inicjatywach służących rozwojowi przedsiębiorstw o wysokim potencjale innowacyjnym i zaawansowanych technologicznie.

Podczas konferencji zaprezentowana zostanie unijna inicjatywa JEREMIE, która jest formą wsparcia finansowego, oferowaną mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom działającym już na rynku, ale również podmiotom dopiero rozpoczynającym działalność gospodarczą.

Podczas spotkania mowa będzie również o Funduszu Kredytu Technologicznego, który wspiera najbardziej innowacyjne polskie firmy. Omawiane będą też zagadnienia bezpiecznego prowadzenia biznesu oraz skutecznej ochrony know-how i tajemnic przedsiębiorstwa.

Urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego przedstawi koncepcję specjalizacji regionu, mających zwiększyć jego konkurencyjność. Konsekwencją wyboru dziedzin czy technologii związanych ze specjalizacją regionu będzie skierowanie wsparcia publicznego w zakresie badań i innowacji dla przedsiębiorców realizujących projekty właśnie w tych obszarach.

Podczas konferencji dolnośląscy przedsiębiorcy będą mogli również poznać mechanizm budowania długofalowej strategii rozwoju i innowacyjności przedsiębiorstwa prowadzącej do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej i jednocześnie odpowiadającej w dużej mierze za sukces przedsiębiorstwa.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Zachodnia Izba Gospodarcza. Patronat Honorowy nad konferencją objęło ministerstwo gospodarki oraz marszałek woj. dolnośląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.