PARTNER PORTALU
 • BGK

Debata po expose Beaty Szydło: Kosiniak-Kamysz upomniał się o samorządy

 • AW    18 listopada 2015 - 17:31
Debata po expose Beaty Szydło: Kosiniak-Kamysz upomniał się o samorządy

Władysław Kosiniak-Kamysz (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

- Nie da się wprowadzać wszystkich zmian, jakie proponuje PiS, bez samorządów. Z pani ust ani raz nie padło słowo samorząd – powiedział do Beaty Szydło Władysław Kosiniak-Kamysz, były minister pracy i polityki społecznej, prezes PSL.
Środowe expose Beaty Szydło otworzyło szeroką debatę w Sejmie. Prezes PSL zaproponował przeprowadzenie referendum ws. zapowiadanej likwidacji gimnazjów. Wypomniał też premier, że nie wspomniała nic o samorządach. Nie tylko w odniesieniu do zapowiadanych zmian w oświacie.

- Pani premier mówiła, że polska wieś potrzebuje dobrego gospodarza, tak samo małe miejscowości. Ale szanowna pani, ten gospodarz już jest. To polski samorząd. Z pani ust ani raz nie padło słowo samorząd. Nie da się wprowadzać tych wszystkich zmian, polityki rodzinnej, bez samorządów. Nie da się zwiększać kwoty wolnej od podatku bez rekompensaty utraconych dochodów w PIT dla samorządów. Nie będzie dobrej polityki bez współpracy z samorządem. Oni są dobrymi gospodarzami - mówił Kosiniak-Kamysz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (5)

 • Plusiak, 2015-11-20 08:34:02

  A co miała mówić? Powtarzać, że wybory samorządowe były "mało uczciwe", delikatnie mówiąc?
 • ???, 2015-11-19 12:47:28

  Do Nie dajmy się nabierać: czyli pani premier uPOmniała się o Burego?
 • Nie dajmy się nabierać, 2015-11-19 12:14:41

  Ale za to Pani premier mówił o tym, że nie będzie przyzwolenia na korupcję i już kilka godzin później CBA zatrzymała waszego Burego od POlityki rodzinnej w agencjach...