PARTNER PORTALU
  • BGK

Deficyt finansów publicznych według GUS

  • ZWI    22 kwietnia 2013 - 11:55

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2011 r. ukształtował się na poziomie 76 680 mln zł, co stanowi -5,0 proc. PKB, natomiast dług publiczny wyniósł 859 076 mln zł, tj. 56,4 proc. PKB.
Jak informuje GUS, dane za lata 2008-2010 zostały zweryfikowane w stosunku do wcześniej publikowanych z tytułu zmian w zakresie podmiotowym sektora instytucji rządowych i samorządowych.

Szczegółowe dane w dziale multimedia.

Wraz z notyfikacją fiskalną GUS przesłał do Komisji Europejskiej dane dotyczące dochodów i wydatków sektora instytucji rządowych i samorządowych w podziale na transakcje, zgodnie z Europejskim Systemem Rachunków Narodowych i Regionalnych (ESA'95).

Informacje dotyczące deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej oraz opisy źródeł danych i metod stosowanych przy opracowywaniu notyfikacji fiskalnej w angielskiej wersji językowej dostępne są na stronie internetowej Eurostatu pod adresem: http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/eurostat/home.

Opis źródeł danych i metod stosowanych przy opracowywaniu notyfikacji fiskalnej w polskiej wersji językowej sporządzony zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej dostępny jest na stronie internetowej GUS: www.stat.gov.pl oraz szerzej w opracowaniu metodologicznym „Statystyka sektora instytucji rządowych i samorządowych" GUS, Warszawa 2010.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.