PARTNER PORTALU
  • BGK

Deficyt i dług w Komisji Europejskiej

  • GK/stat.gov.pl    21 października 2011 - 11:12
Deficyt i dług w Komisji Europejskiej

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego przesłał do Komisji Europejskiej (Eurostat) dane dotyczące deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych (tzw. notyfikacja fiskalna).
Zgodnie z notyfikacją, deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2010 roku ukształtował się na poziomie 110 988 mln zł, co stanowi 7,8 proc. PKB, natomiast dług publiczny wyniósł 776 816 mln zł, tj. 54,9 proc. PKB.

Wraz z notyfikacją fiskalną GUS przesłał do Komisji Europejskiej dane dotyczące dochodów i wydatków sektora instytucji rządowych i samorządowych w podziale na transakcje, zgodnie z Europejskim Systemem Rachunków Narodowych i Regionalnych (ESA’95).

Informacje dotyczące deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej oraz opisy źródeł danych i metod stosowanych przy opracowywaniu notyfikacji fiskalnej w angielskiej wersji językowej dostępne są na stronie internetowej Eurostatu pod adresem: http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/eurostat/home.

Opis źródeł danych i metod stosowanych przy opracowywaniu notyfikacji fiskalnej w polskiej wersji językowej sporządzony zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej dostępny jest na stronie internetowej GUS: http://www.stat.gov.pl/gus oraz szerzej w opracowaniu metodologicznym „Statystyka sektora instytucji rządowych i samorządowych” GUS, Warszawa 2010.

Komunikat dotyczący deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2010 r. w dziale multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.