PARTNER PORTALU
 • BGK

Dell zainwestuje w Nowej Soli

 • AT    4 grudnia 2011 - 12:17
Dell zainwestuje w Nowej Soli

Prezydent Wadim Tyszkiewicz spotkał się z firmą Sinersio Polska oraz światowym potentatem w branży IT - firmą Dell.
Jak informuje Urząd Miasta w Nowej Soli celem spotkania było nawiązanie współpracy pomiędzy firmami w ramach jednej z największych innowacyjnych inwestycji czyli Parku Technologii i Logistyki Przemysłu INTERIOR w Nowej Soli (zabierz głos/oceń prezydenta).

Przedstawiciele Della wyrażają zainteresowanie inwestycją i są gotowi rozmawiać nt. możliwości budowy wspólnie z Sinersio informatycznego laboratorium zaawansowanych systemów wirtualizacyjnych. Oprócz tego przedstawiciele Della i Sinersio rozmawiali o nowoczesnych rozwiązaniach opartych na CloudComputing związanych z systemami zarządzania przedsiębiorstwem i archiwizacją, których wartość szacują na kilkanaście milionów złotych. 

Będzie to kolejna firma związana z nowosolskim parkiem - 22 października ubiegłego roku,   Hewlett-Packard Polska, Sinersio Polska oraz władze Parku Technologii i Logistyki Przemysłu Interior w Nowej Soli podpisały umowę o współpracy na wyposażenie i obsługę laboratorium badawczego - donosi magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • poliszyDell, 2011-12-13 09:39:08

  podobno firma Dell nic nie wie o wizycie swoich przedstawicieli w Nowej Soli... informację taka można było przeczytać w w jednym z nowosolskich tygodników
 • Długo B., 2011-12-04 20:25:42

  Inwestycja jest całościowa! To jest super! Trzeba jednak myśleć o innych popędach biznesowych,czyż nie?
 • Ojatwo, 2011-12-04 20:21:01

  to sztuka mądrze zainwestować na taką skalę. tylko nielicznym się to udaje. wypada tylko pogratulować.