Deregulacja zawodów mniej surowa

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 15-09-2012
  • drukuj
Taksówkarze, notariusze, trenerzy sportowi, pośrednicy handlu nieruchomościami – wymogi w dostępie m.in. do tych zawodów nie będą tak surowe.
Deregulacja zawodów mniej surowa

Szanse, że zmiany zaczną obowiązywać w tym roku są znikome – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Deregulacja w dwóch transzach

Przepisy wejdą w życie najprawdopodobniej dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pierwsza ustawa deregulacyjna ma dotyczyć 49 zawodów. Na liście znalazły się m.in. profesje taksówkarzy, notariuszy, trenerów sportu, pośredników w obrocie nieruchomościami, czy bibliotekarzy.

W czwartek projekt przyjął Komitet Stały Rady Ministrów, najprawdopodobniej 25 września zajmie się nim rząd.

Jeśli premier i ministrowie nie będą mieli zastrzeżeń projekt zostanie skierowany do Sejmu. Kiedy zajmą się nim posłowie? Nie wiadomo – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

No i jest stanowisko mniej surowe! Niewiadomo czy to lepiej albo...gorzej?

do Róży, 2012-10-13 10:48:06 odpowiedz

Pracownik ochrony - stróż,dozorca,parkingowy,czyli zwykły cieć. Po jaka ch..rę takiemu człowiekowi jakaś śmieszna licencyjka ? To nie jemu potrzebna,ale organizatorom kursów POtrzebna kasa,a KWP etaty oficerskie dla egzaminatorów. NATYCHMIASTOWEJ DEREGULACJI TEGO "ZAWODU" !!!

krol, 2012-10-13 02:38:03 odpowiedz

Dokładnie jak pisze ,,ewer" Kadencja leci a przedstawienie dalej się kręci jakby nigdy nic. Zresztą ktoś kiedyś napisał polacy pamiętają tylko 2 tygodnie po wyborach a dalej już tylko to co mamy obecnie czyli jeszcze większy teatr :)) A co najśmieszniejsze to teatr sponsorowany przez zindokt...rynowany Lud. rozwiń

Radek, 2012-09-17 19:55:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU