PARTNER PORTALU
  • BGK

Dłużej poczekają na oferty dokończenia A4

  • PAP    4 lutego 2013 - 15:00
Dłużej poczekają na oferty dokończenia A4

Na 15 lutego przesunięty został termin składania i otwarcia ofert w przetargu na dokończenie budowy autostrady A4 na odcinku od węzła Krzyż k. Tarnowa do węzła Dębica Pustynia - poinformował w poniedziałek Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.
Dodał, że jest to trzecie już przesunięcie termin składania i otwarcia ofert w tym przetargu. "Powodem przesunięcia jest bardzo duża liczba - ponad 800 pytań dotyczących przetargu. Wciąż na nie odpowiadamy" - podkreślił Wysocki.

Pierwotnie termin otwarcia ofert był wyznaczony na początek stycznia br.

Nowy wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał 18 miesięcy na dokończenie 35-kilometrowego odcinka drogi.

GDDKiA w lipcu ub. r. zerwała kontrakt na budowę odcinka autostrady A4 od Tarnowa do Dębicy, po tym, jak konsorcjum firm, które go budowały - SIAC Construction, PBG, Aprivia i Hydrobudowa Polska - mimo deklaracji, nie wywiązywało się z zapisów kontraktowych.

Jak tłumaczyła PAP w lipcu ub.r. powody zerwania kontraktu Joanna Rarus, rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA, na dzień 30 czerwca 2012 r. zaawansowanie rzeczowe prac wyniosło 48 proc., upłynęło natomiast 95 proc. czasu, który firmy miały na zrealizowanie prac.

"Dodatkowo konsorcjum zażądało niezgodnego z prawem zwiększenia wartości kontraktu o 200 mln zł" - mówiła wówczas Rarus.

A4 ma przebiegać od przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.