PARTNER PORTALU
  • BGK
.pl/images/2017/icons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Do gminnej kasy wpłynie więcej pieniędzy z targowisk

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    11 kwietnia 2011 - 07:19
Do gminnej kasy wpłynie więcej pieniędzy z targowisk

Opłatę targową mogą zapłacić zarówno sprzedający towary na targowiskach, jak i świadczący tam usługi. Do gminnej kasy wpłynie więcej pieniędzy.
Projekt nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, który wrócił po poprawkach senackich do sejmu, zostanie rozpatrzony na posiedzeniu rozpoczynającym się w środę – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jeśli posłowie zaakceptują zmiany wniesione przez senatorów, to nowelizację najbardziej odczują świadczący usługi na targowiskach. Senatorowie zaproponowali, aby nie tylko zmienić definicję opłaty targowej (mają jej podlegać wszyscy dokonujący sprzedaży, dziś: wszyscy handlujący), ale również rozszerzyć ją na świadczących usługi na targowiskach (np. szewców).

Obecnie świadczący nie mają obowiązku uiszczać opłaty, co wynika wprost z literalnej wykładni przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

Gminy stosują maksymalną stawkę opłaty targowej, gdy chcą, aby handel odbywał się jedynie w określonych miejscach. Opłata obowiązuje więc np. poza targowiskami wyznaczonymi przez gminę. W efekcie wysoka stawka dzienna odstrasza osoby, które chcą handlować poza targowiskiem – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.