PARTNER PORTALU
  • BGK

Dobra ocena ratingowa Łodzi

  • JS    26 października 2016 - 21:46
Dobra ocena ratingowa Łodzi
Skarbnik miasta Łodzi Krzysztof Mączkowski (fot. youtube.com)

- Podtrzymana została na dotychczasowym poziomie BBB+ ocena Łodzi przez renomowaną agencję ratingową Standard & Poors - poinformowali na konferencji prasowej skarbnik miasta Krzysztof Mączkowski i dyrektor Biura Strategii UMŁ Tomasz Jakubiec.
- Ocena potwierdza wiarygodność kredytową miasta, dobrą płynność finansową oraz zdolność do realizowania inwestycji i regulowania bieżących zobowiązań - dodano.

Jak podkreślił skarbnik miasta, Łódź wypracowała już nadwyżkę budżetową powyżej zakładanego planu, a deficyt utrzymuje się na umiarkowanym poziomie z tendencją malejącą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • audytor, 2016-10-27 11:14:27

    Tzw. "wiarygodność" potwierdzona przez "szacowne" instytucje ma ma nic wspólnego ze zdolnoscią kredytową miasta, czyli zdolnością do spłaty kredytów w uzgodnionym czasie przy zachowaniu pełnego wykonywania zdań narzecz mieszkańców. Natomiast rolowanie kredytu i bycie w ciagłej s...pirali długu nie służy wspólnocie samorządowej  rozwiń
  • ADG, 2016-10-26 23:14:42

    ..... oczywiście kosztem miast i miejscowości lennych , przez które przeszła Lodzia jak taran.Zniszczyła wszystko , co " dała" to natychmiast zabrała , nanawet wodę z rzek i zbiornika retencyjnego wypiła , zapominając o ustalenianich z Wojewoda Wielkopolski.Drzewa powyrywała i przeniosła ...na dziedzińce zremontowanych pofabrykanckich pałacy, innemu ofiarowała stare kubły na śmieci - swoje mieli lepsze i czyste.Wybudowała wiele piętrowych dróg, S8 bis , bo S8 było wybudowane w poprzednim systemie społecznopolitycznym,to nie drogi a korytka przypominające tor saneczkowy z tą jednak różnicą , że na zakręcie nie ma osłon tylko przerwa i tuż obok farma wiatrowa w pełnym ruchu.Rozmontowała Uniejów , Łęczyce .Wybudowała na palach autostradę na Gierkówka , która była super.Tylko bidula zapomniała o sanitariatach dla podróżujących .Jedziesz 100 km i więcej i nic.Albo roznegliwzować się i siąść na poręczy i... tylko wtedy jadący z przeciwka pojazd rozniesie wydaliny po trasie i jeszcze zdmuchnie korzystającego z takiej toalety.Lodzia rozmontowała całe swoje stare miasto , Ksawewrów , część starych Pabianic, przyswoiła sobie kilka a mo,ze kilkanaście zabytków ponad tysiąc letnich.Z czasem okaże się że zapobiegliwa i wielce uczuciowa lodzia jest starsza od Krakowa a może nawet od Calisi. ADG  rozwiń