Dodatkowa kasa za spis powszechny

Wypłacone dodatki spisowe i nagrody przyznane pracownikom jednostki samorządu terytorialnego, oddelegowanym do pracy w gminnym biurze spisowym, nie stanowią przychodu ze stosunku pracy.
Dodatkowa kasa za spis powszechny

Samorządowcy oddelegowani do pracy przy narodowym spisie powszechnym zachowują prawo do wynagrodzenia u swojego pracodawcy.

Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. do pracy w gminnym biurze spisowym zostaną oddelegowani pracownicy jednostki samorządu terytorialnego, którzy zachowują prawo do wynagrodzenia u swojego pracodawcy.

Pracownikom powołanym do gminnego biura spisowego za wykonywanie prac spisowych będą przyznane dodatki spisowe i nagrody. Nie są z nimi zawierane umowy zlecenia ani umowy o dzieło. Prace spisowe finansowane są ze środków budżetu państwa ujmowanych w części dotyczącej Głównego Urzędu Statystycznego.

Świadczenia te zostały otrzymane w związku z wykonywaniem przez te osoby prac zleconych przez komisarzy spisowych czyli inny podmiot niż pracodawca, dlatego też przychód z tego tytułu należy zaliczyć do przychodów z działalności wykonywanej osobiście

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU