PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe dofinansowanie na "Aktywną wieś Warmii, Mazur i Powiśla"

  • PAP    4 czerwca 2012 - 17:23
Dodatkowe dofinansowanie na "Aktywną wieś Warmii, Mazur i Powiśla"

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego dofinansował dodatkowe 9 projektów w konkursie "Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla", który ma na celu realizację drobnych inwestycji ważnych dla lokalnej społeczności. Dofinansowanie wynosi w sumie 70 tys. zł.
Jak poinformował zespół prasowy olsztyńskiego urzędu marszałkowskiego, w naborze uzupełniającym do konkursu wybrano m.in. projekt remontu i zakupu dodatkowego wyposażenia placu zabaw w Głotowie pod Dobrym Miastem oraz projekt budowy placu zabaw w Baranowie pod Mikołajkami.

Dofinansowano też budowę plenerowego miejsca spotkań przy wiejskiej świetlicy we Franciszkowie w gm. Iława.

"W tym roku dofinansowujemy projekty związane właśnie z placami zabaw i miejscami spotkań służących integracji mieszkańców danej wsi" - powiedział Łukasz Bielewski z gabinetu marszałka.

W tegorocznej edycji konkursu "Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla" samorząd województwa wsparł realizację 33 projektów dotyczących budowy i modernizacji placów zabaw. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 245 tys. zł.

Nie wyczerpało to wszystkich funduszy przeznaczonych na tegoroczną edycję konkursu, stąd dodatkowy nabór.

O dofinansowanie w tym konkursie mogły ubiegać się samorządy lokalne, chcące wybudować place zabaw czy wyremontować obiekty historyczne i turystyczne w swoich miejscowościach. Maksymalne wsparcie wynosiło 8 tys. zł.

Konkurs "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla" cieszy się od lat sporym zainteresowaniem mieszkańców wsi i małych miejscowości. Pozwala gminom zrealizować inwestycje znaczące dla lokalnych społeczności, które służą poprawie jakości życia i estetyki otoczenia.

Dzięki nim miejscowości stają się też bardziej atrakcyjne dla turystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.