PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe miliony dla Lubelszczyzny

  • lubelskie.pl    7 lutego 2011 - 13:18
Dodatkowe miliony dla Lubelszczyzny

Dodatkowe 72 miliony złotych otrzyma Lubelszczyzna w ramach programu Kapitał Ludzki. Pod względem dotychczasowego wykorzystania przyznanych nam pieniędzy na ten program z Unii nasz region zajmuje 7 miejsce w kraju.
Dziękuję wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły - to słowa, które marszałek Krzysztof Hetman skierował m.in. do pracowników Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego na wieść o bonusie za wyniki ich pracy.

Pieniądze pochodzą z Krajowej Rezerwy Wykonania w ramach krajowych oraz regionalnych programów operacyjnych, na podstawie rankingu stworzonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

- Jesteśmy jedynym dużym województwem, które otrzymało taką nagrodę - mówił na konferencji prasowej wicemarszałek Krzysztof Grabczuk. - Chcemy, aby te  środki procentowały w przyszłości, mam na myśli wsparcie dla przedsiębiorców, dla instytucji, które będą tworzyły nowe miejsca pracy, dla tych, którzy podejmą się trudu prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Od 2007 roku wartość środków certyfikowanych przez Komisję Europejską w naszym województwie to prawie 600 milionów złotych. O przyznanych nam pieniądzach decydowała także wartość zatwierdzonych wniosków o płatność. W przypadku naszego województwa wynosi ona już ponad 750 milionów złotych.

Wykonaliśmy gigantyczną pracę ze strony Departamentu EFS i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, walczyliśmy do ostatniej chwili o ten bonus, gdyż sytuacja zmieniała się dynamicznie z dnia na dzień, udało nam się- podkreślała obecna na konferencji dyrektor Departamentu EFS Iwona Nakielska- Znaczna pula z tych środków trafi na wsparcie edukacji przedszkolnej, ponieważ alokacja środków na to poddziałanie została wyczerpana już w ubiegłym roku.

Na lata 2007-2013 Lubelszczyzna otrzymała ponad 2 miliardy złotych w ramach programu Kapitał Ludzki. Dzięki unijnym pieniądzom powstało w naszym województwie prawie 4 tysiące miejsc pracy. Od 2007 roku z pieniędzy w ramach PO KL skorzystało ponad 1000 przedsiębiorstw. Dofinansowanych zostało prawie 220 przedszkoli i punktów wychowania przedszkolnego. Prawie 500 szkół zrealizowało swoje programy rozwojowe, obejmując wsparciem prawie 30 tysięcy uczniów. Blisko 500 najzdolniejszych uczniów pobiera stypendia współfinansowane z EFS. To tylko kilka przykładów efektów realizacji programu na Lubelszczyźnie.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.