PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansują projekty kulturalne

  • PAP    18 czerwca 2014 - 17:50
Dofinansują projekty kulturalne

- Pół miliona złotych przeznaczył samorząd województwa łódzkiego na dofinansowanie projektów kulturalnych w regionie w 2014 roku. Na konkurs o ich dofinansowanie wpłynęło ponad 100 wniosków, wsparcie uzyskało 59 projektów.
Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień przyznał na spotkaniu z przedstawicielami instytucji, które otrzymały dodatkowe pieniądze, że wybór projektów był bardzo trudny, bo zdecydowana większość "stanowiła ciekawe propozycje".

Pieniądze - od kilku do kilkunastu tys. zł - otrzymały instytucje, które mają realizować projekty dotyczące edukacji kulturalnej, rozwijające kreatywność ich uczestników, które pozwolą im jednocześnie zdobywać umiejętności praktyczne. Dofinansowanie dostały też instytucje na organizację wydarzeń artystycznych m.in.: festiwali, przeglądów, konkursów, koncertów, wystaw oraz spektakli.

Zdaniem marszałka ich realizacja to "recepta na integrację regionu, na pokazywanie i poznawanie siebie nawzajem".

Jedną z instytucji, która otrzymała dofinansowanie jest Ośrodek Kultury "Tkacz" z Tomaszowa Mazowieckiego, który będzie realizował projekt "Pasaże pamięci. Spotkanie z kulturą tomaszowskich Żydów".W ramach projektu zaplanowano m.in. grę miejską śladami tomaszowskich Żydów, konkurs na reportaż, utworzono stronę internetową.

Dzięki dofinansowaniu, Łowicki Ośrodek Kultury wyda album "I wojna światowa w Łowiczu 1914-1918". Z kolei Miejski Dom Kultury w Radomsku będzie mógł kontynuować - zapoczątkowany wcześniej - projekt "Hokus-Pokus" skierowany do dzieci z ubogich rodzin. Pieniądze otrzymają również m.in. Muzeum Regionalne w Brzezinach na projekt "Pamięć przywrócona - wystawa w dwóch odsłonach", Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Zelowie ("Cztery kultury - jeden Zelów") oraz Powiatowa Biblioteka w Działoszynie na przeprowadzenie konkursu plastycznego "Maskotka pajęczańskiej policji".

Podsumowując projekty marszałek Stępień nie wykluczył, że w kolejnych latach będzie więcej pieniędzy na dofinansowanie projektów kulturalnych w Łódzkiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.