PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie, budżet obywatelski: wybrane projekty

  • pt/pap    18 października 2016 - 15:17
Dolnośląskie, budżet obywatelski:  wybrane projekty
Dofinansowanie dostanie m.in. maraton MTB w Lubomierzu (fot.youtube)

• Organizacja niemal 20 imprez sportowych i turystycznych zostanie sfinansowana w ramach inicjatywy „Aktywny Dolny Śląsk”, czyli regionalnego budżetu obywatelskiego.
• To pierwsza edycja budżetu obywatelskiego wprowadzonego przez władze województwa dolnośląskiego.
Jak powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, w ramach regionalnego budżetu obywatelskiego złożono ponad 120 projektów, z czego 18 otrzyma dofinansowanie. W tym roku z budżetu województwa na "Aktywny Dolny Śląsk" przeznaczono 600 tys. zł.

"Projekty zgłaszali mieszkańcy regionu i oni również na nie głosowali. W głosowaniu wzięło udział ponad 110 tys. osób" - powiedział marszałek.

Wśród zwycięskich projektów znalazły się m.in.: cykl 12 imprez sportowo-turystycznych w Trzebnicy, amatorski turniej badmintona w Lubinie, maraton MTB w Lubomierzu, mobilna akademia przedszkolaka w Jeleniej Górze.

Marszałek zapowiedział, że inicjatywa "Aktywny Dolny Śląsk" będzie kontynuowana w kolejnych latach. "Jeżeli środki budżetowe na to pozwolą, przeznaczymy na regionalnych budżet obywatelski więcej pieniędzy. Chcemy też rozszerzyć formułę o organizację imprez kulturalnych" - powiedział Przybylski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.