PARTNER PORTALU
  • BGK

Doposażenie Centrum Metaloznawstwa w Elblgu

  • AT    14 stycznia 2012 - 10:30
Doposażenie Centrum Metaloznawstwa w Elblgu

Spektrofotometr emisyjny, wiskozymetr kinetyczny, titrator – to sprzęt który będzie stanowił wyposażenie Centrum Metaloznawstwa w Elbląskim Parku Technologicznym.
Zakup sprzętu będzie realizowany na podstawie dwóch umów zawartych  w Urzędzie Miejskim w Elblągu pomiędzy Gminą Miasto Elbląg, reprezentowaną przez Wiceprezydenta Adama Witka oraz firmami SPECTRO POLAND i Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym FAKTOR w ramach projektu „Doposażenie laboratoriów i pomieszczeń Elbląskiego Parku Technologicznego” - donosi elbląski magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta).

Pierwsza z wymienionych firm - jak informuje Urząd Miasta - dostarczy sprzęt niezbędny do stworzenia stanowiska do badań metali i analizy olejów, a więc wspomniane już - spektrofotometr emisyjny, wiskozymetr kinetyczny, titrator, a także spektrofotometr do analizy oleju, analizator cząstek w olejach smarowniczych, emisyjny spektrometr mobilny do metali. Druga firma zajmie się dostarczeniem zestawu metalografii, urządzeń pomiarowych, infrastruktury laboratoryjnej, sprzętu komputerowego biurowego z oprogramowaniem i urządzeniami peryferyjnymi oraz mebli biurowych.

Jak donosi magistrat obie firmy zapewnią dodatkowo montaż i uruchomienie dostarczonych urządzeń oraz przeszkolenie personelu w zakresie obsługi dostarczonego wyposażenia dla Centrum Metaloznawstwa. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z przyjętym planem nowych urządzeń można się spodziewać w Elbląskim Parku Technologicznym już w marcu br. Wtedy też nastąpi oficjalna prezentacja możliwości urządzeń i samego Centrum Metaloznawstwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.