PARTNER PORTALU
  • BGK

Dość płacenia za oświetlenie dróg krajowych

  • AW    21 listopada 2012 - 13:44
Dość płacenia za oświetlenie dróg krajowych

Samorządowcy domagają się jak najszybszego zdjęcia z nich obowiązku płacenia za oświetlenie wszystkich dróg na swoim terenie. Ale o zmniejszeniu przez to puli pieniędzy, jak to proponuje resort transportu, nie chcą słyszeć.
Zapewnienie oświetlenia ulic jest zbiorową potrzebą wspólnoty samorządowej i w tym zakresie gminy nie wnoszą zastrzeżeń. Jednak problemem dla nich jest obowiązek finansowania oświetlenia wszystkich dróg na terenie gminy, także poza zabudowaniami, stanowiących połączenia tranzytowe na potrzeby ruchu ponadlokalnego - czytamy w stanowisku zgromadzenia ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów (publikujemy je poniżej w dziale Multimedia).

Gminy coraz dotkliwiej odczuwają obciążenia finansowe związane z podnoszeniem kosztów oświetlenia ulicznego.

Czytaj też: Koniec z płaceniem za oświetlenie dróg krajowych

- Mając na uwadze konieczność dbania o interesy gmin i racjonalne wydatkowanie pieniędzy, żądamy przyśpieszenia prac legislacyjnych i nowelizacji ustawy Prawo energetyczne w zakresie zmiany zasad ponoszenia kosztów oświetlenia dróg krajowych, stanowiących połączenia ponadlokalne - czytamy dalej.

Śląscy samorządowcy protestują jednocześnie przeciw uwagom resortu transportu, że" zmniejszenie zadań w projektowanym zakresie powinno pociągnąć za sobą korektę udziału gmin we wpływach z podatków".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.