PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacja dla przedszkoli spóźni się o rok

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    21 grudnia 2011 - 12:48
Dotacja dla przedszkoli spóźni się o rok

Samorządy potrzebują pieniędzy dla przedszkoli już od września. Państwo dopłaci do nich jednak dopiero od 2013 r. i to tylko za naukę pięciolatków.
Jak zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”, że do nowego roku szkolnego JST będą się przygotowywać  już w pierwszych miesiącach 2012 rok, by zapewnić miejsca dla dzieci. Problem w tym że wciąż będą tam sześciolatki (obowiązek posłania ich do szkoły został przełożony), a przedszkola mają obowiązek przyjmować pięciolatki.

– Pieniądze powinny trafić do gmin już w przyszłym roku, bo jeśli rząd zdecydował się na pozostawienie sześciolatków w przedszkolu, to powinien równocześnie zadbać o środki na tworzenie kolejnych – mówi w rozmowie z dziennikiem Zenon Szewczyk, członek komisji rewizyjnej w Radzie Gminy Spytkowice.

Czytaj też: Sześciolatki w szkołach jednak od 2013 r.

Wśród pomysłów na rozwiązanie problemu jest projekt posłów PSL. Pierwotnie zakładał on wsparcie od stycznia 2012 r., ale z uwagi na to, że wciąż nie rozpoczęły się nad nim prace w Sejmie, gminy mogą się spodziewać dotacji dopiero w 2013 roku.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Opuszczony malec, 2011-12-21 22:37:14

    Jeżeli ktoś nie chce dać dotacji to powinien jasno o tym powiedzieć.
  • KLAUN, 2011-12-21 22:31:30

    Żeby było lepiej to może być jeszcze póżniej ,OK !?ALBO JESZCZE PÓŻNIEJ,PRAWDAZ!?