Dotacja dla przedszkoli spóźni się o rok

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 21-12-2011
  • drukuj
Samorządy potrzebują pieniędzy dla przedszkoli już od września. Państwo dopłaci do nich jednak dopiero od 2013 r. i to tylko za naukę pięciolatków.
Dotacja dla przedszkoli spóźni się o rok

Jak zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”, że do nowego roku szkolnego JST będą się przygotowywać  już w pierwszych miesiącach 2012 rok, by zapewnić miejsca dla dzieci. Problem w tym że wciąż będą tam sześciolatki (obowiązek posłania ich do szkoły został przełożony), a przedszkola mają obowiązek przyjmować pięciolatki.

– Pieniądze powinny trafić do gmin już w przyszłym roku, bo jeśli rząd zdecydował się na pozostawienie sześciolatków w przedszkolu, to powinien równocześnie zadbać o środki na tworzenie kolejnych – mówi w rozmowie z dziennikiem Zenon Szewczyk, członek komisji rewizyjnej w Radzie Gminy Spytkowice.

Czytaj też: Sześciolatki w szkołach jednak od 2013 r.

Wśród pomysłów na rozwiązanie problemu jest projekt posłów PSL. Pierwotnie zakładał on wsparcie od stycznia 2012 r., ale z uwagi na to, że wciąż nie rozpoczęły się nad nim prace w Sejmie, gminy mogą się spodziewać dotacji dopiero w 2013 roku.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jeżeli ktoś nie chce dać dotacji to powinien jasno o tym powiedzieć.

Opuszczony malec, 2011-12-21 22:37:14 odpowiedz

Żeby było lepiej to może być jeszcze póżniej ,OK !?ALBO JESZCZE PÓŻNIEJ,PRAWDAZ!?

KLAUN, 2011-12-21 22:31:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU