PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje dla przedszkoli według wzoru. Zobacz rozporządzenie

  • aw    8 maja 2017 - 08:48
Dotacje dla przedszkoli według wzoru. Zobacz rozporządzenie
Dokument określa m.in. sposób ustalania średniorocznej liczby dzieci w wieku do lat 5 korzystających z wychowania przedszkolnego (fot. Pixabay)

Weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie udzielania gminom dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego.
Rozporządzenie regulacje tryb udzielania dotacji, sposób i terminy ustalania informacji o liczbie dzieci, którym wójt (burmistrz, prezydent miasta) nie wskazał miejsca korzystania z wychowania przedszkolnego, mimo ciążącego na gminie obowiązku zapewnienia tym dzieciom miejsca korzystania z wychowania przedszkolnego; sposób ustalania średniorocznej liczby dzieci w wieku do lat 5 korzystających z wychowania przedszkolnego na obszarze danej gminy oraz sposób rozliczania dotacji.

Rozliczenie wykorzystania dotacji dotyczy wydatków bieżących poniesionych w rozdziałach: 80103 – Oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, 80104 – Przedszkola, 80105 – Przedszkola specjalne, 80106 – Inne formy wychowania przedszkolnego oraz 80149 – Realizacja zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego, w zakresie wydatków na dzieci w wieku do lat 5.

Zgodnie z nowelizacja prawa oświatowego, 6-latki chodzące do przedszkoli od 2017 roku objęte zostały subwencją oświatową.

Treść rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 kwietnia 2017 r. w sprawie udzielania gminom dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego wraz ze wzorami obliczania dotacji publikujemy w dziale Multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.