PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje dla zachodniopomorskich konferencji naukowych

  • AT    23 kwietnia 2012 - 16:44
Dotacje dla zachodniopomorskich konferencji naukowych

Zarząd Województwa przeznaczy 86 tys. złotych ze środków budżetu województwa wachodniopomorskiego na wsparcie konferencji naukowych organizowanych przez zachodniopomorskie uczelnie. Poniżej prezentujemy listę przyznanych dotacji.
Uniwersytet Szczeciński otrzyma dotacje na organizację dwóch przedsięwzięć:

Dofinansowanie w wysokości 15 tys. złotych zostanie przeznaczone na organizację i przeprowadzenie III edycji matematycznego konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”. Konkurs rozpoczął się 15 kwietnia i potrwa do 15 listopada br. Jego celem jest popularyzacja i promocja matematyki poprzez wizualne metody nauczania przy użyciu fotografii. Projekt jest związany z odbywającymi się od siedmiu lat ogólnopolskimi konferencjami naukowymi dydaktyków matematyki „Matematyka – nasza niedostrzegalna kultura”, w czasie których dyskutuje się o teoretycznych i praktycznych metodach uczenia i nauczania matematyki. Środki z przyznanej dotacji posłużą do przygotowania i wydrukowania materiałów poligraficznych związanych z konkursem.

VII Konferencja Naukowa „Uwarunkowania rynkowe rozwoju mikro i małych przedsiębiorstw Mikrofirma 2012” odbędzie się w dniach 7-10 maja br. Spotkanie organizowane jest przez Katedrę Finansów Przedsiębiorstwa Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług US. Głównym założeniem konferencji jest stworzenie forum do wymiany poglądów oraz integracja środowiska naukowego i praktyków zajmujących się problematyka funkcjonowania i finansowania firm z sektora MŚP. Dofinansowanie wyniosło 10 tys. złotych.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny otrzymał dofinansowanie czterech spotkań:

V Krajowa Konferencja „Nowe materiały – nowe technologie w przemyśle okrętowym i maszynowym” została wsparta kwotą 10 000 złotych. Konferencja odbędzie się w dniach 28-31 maja br., organizowana jest przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT. Naukowcy z całej Polski będą prezentować postępy w badaniach nad nowymi materiałami i technologią materiałową, a także debatować nad sposobami ich wykorzystania w przemyśle okrętowym i maszynowym.

W dniach 31 maja – 1 czerwca br. Wydział Informatyki ZUT organizuje XV Konferencję Naukową „Reprogramowalne układy cyfrowe RUC’2012”. W zamierzeniu organizatorów ma to być forum wymiany poglądów i doświadczeń z zakresu podejmowanej poprzez konferencję tematyki, czyli projektowania systemów sprzętowo-programowych opartych na układach reprogramowalnych. Jest to także jedna z najważniejszych w tej dziedzinie konferencji w Polsce, co stwarza dodatkową okazję do zaprezentowania naszego regionu jako znaczącego ośrodka naukowego w branży IT. Zarząd Województwa przyznał dotację w wysokości 10 000 złotych, która pokryje część kosztów związanych z pokonferencyjną publikacją.

Kolejna konferencja także dotyczy branży IT – XVIII Międzynarodowa Konferencja „Advanced Computer Systems” odbędzie się w dniach 30 maja – 1 czerwca 2012 r. w Szczecinie (zabierz głos/oceń prezydenta). Spotkanie, poświęcone najnowszym wynikom badań informatycznych (m.in. nad sztuczną inteligencją), zostało dofinansowane kwotą 15 000 złotych.

„Nauka praktyce drobiarskiej – praktyka drobiarska nauce” to hasło przewodnie XXIV Międzynarodowego Sympozjum Drobiarskiego, które odbędzie się między 12 a 14 września 2012 r. w Szczecinie. Fachowcy z całego świata, zrzeszeni w Światowym Stowarzyszeniu Wiedzy Drobiarskiej, zjadą do stolicy Zachodniopomorskiego, aby zaprezentować najważniejsze osiągnięcia w dziedzinie drobiarstwa w swoich krajach. Dofinansowanie tego spotkania wyniosło 11 000 złotych.

Pomorski Uniwersytet Medyczny

Kolejna dotacja trafi do Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, który w dniach 31 maja – 2 czerwca br. organizuje VI Międzynarodowy Kongres Zdrowia Publicznego oraz II Bałtyckie Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe pt. „Między medycyną kliniczną a zdrowiem publicznym”. Dofinansowanie oby wydarzeń wyniosło 15 tys. złotych. Organizatorzy stawiają sobie za cel promocję działań warunkujących utrzymanie spójności i równowagi społecznej, obejmujących popularyzację programów profilaktycznych i zdrowotnych. Spotkanie w Szczecinie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.