PARTNER PORTALU
  • BGK

Drawsko Pomorskie: W piątek spotkanie z przedstawicielami MSWiA

  • KDS    21 września 2017 - 16:20
Drawsko Pomorskie: W piątek spotkanie z przedstawicielami MSWiA
W piątek (22.09) do Drawska Pomorskiego przyjadą przedstawiciele rządu (fot.umwz)

W piątek (22.09) w Drawsku Pomorskim odbędzie się kolejne spotkanie z przedstawicielami rządu. Tematem rozmów będzie przyłączenie zadłużonej gminy Ostrowice do terenów Drawska.
W trakcie piątkowego spotkania stronę rządową będą reprezentować: Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Sebastian Chwałek, sekretarz stanu MSWiA, Krzysztof Kozłowski, wojewoda Zachodniopomorski oraz Małgorzata Golińska i Stefan Strzałkowski, posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Swoją obecność potwierdził także Bogusław Staszewski, prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie.

Z kolei argumenty stron samorządowych przedstawiać będą: Ireneusz Gendek przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim oraz Marek Tobiszewski, zastępca burmistrza Drawska. 

Tematem rozmów będzie przedstawiony przez wojewodę zachodniopomorskiego pomysł zniesienia gminy Ostrowice i włączenia jej obszaru do gminy Drawsko Pomorskie. Problem polega na tym, że Drawsko miałoby również przejąć gigantyczny dług Ostrowic. Bowiem liczące 2,5 tys. mieszańców Ostrowice są zadłużone na nieco ponad 35 mln zł, z czego blisko 28 mln to zadłużenie w parabankach. Zaś ich cały roczny budżet wynosi 11 mln zł. 

Czytaj więcej: ZMP krytycznie o połączeniu Ostrowic z Drawskiem Pomorskim

Z uwagi na wagę problemu samorządowcy proszą o udział mieszkańców Drawska w spotkaniu z przedstawicielami rządu. Dyskusja rozpocznie się w piątek o godz. 17 w Ośrodku Kultury przy ul. Piłsudskiego 12. 

Warto przypomnieć, że burmistrz Drawska ogłosił konsultacje społeczne dotyczące przyłączenia Ostrowic. Mieszkańcy mają czas przekazanie swojej opinii do 15 października. 

 Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.