PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogi: 20 firm chce wybudować S19

  • PAP/JL    28 października 2015 - 07:41
Drogi: 20 firm chce wybudować S19
Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ – południe we wschodniej części kraju. Fot. Mat. prasowe

Przetarg na prawie 30-kilometrowy odcinek S19 jest dwuetapowy. Do następnego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy spełniąjący określone warunki.
Wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu złożyło 20 firm i konsorcjów. Chodzi o zaprojektowanie i zbudowanie drogi ekspresowej S19 od węzła Nisko Południe do węzła Sokołów Małopolski Północ.

Zamówienie zostało podzielone na trzy odcinki realizacyjne: zadanie „A” Nisko Południe – Podgórze (o długości ok. 11,5 km); zadanie „B” Podgórze – Kamień (ok. 10,5 km); zadanie „C” Kamień – Sokołów Małopolski Północ (ok. 7,9 km).

Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów: cena, termin realizacji i okres gwarancji.

– Będziemy sprawdzać wnioski m.in. pod kątem potencjału kadrowego, zdolności ekonomicznej i finansowej. Ocenimy również zdolność wykonawców do należytego wykonania zamówienia, a w szczególności do ich wiedzy i doświadczenia w takich inwestycjach – informuje rzeczniczka rzeszowskiej GDDKiA Joanna Rarus.

Zainteresowane inwestycją firmy mogły składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na całość lub dowolnie wybraną liczbę odcinków realizacyjnych. Wśród złożonych wniosków tylko jedno konsorcjum złożyło wniosek na jeden odcinek – „C”. Pozostałe podmioty są zainteresowane budową wszystkich trzech odcinków.

Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie nie tylko zaprojektowanie poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S19, ale również jej wybudowanie oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ – południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku.

Odcinek Rzeszów–Lublin o długości ok. 157,5 km jest wpisany w rządowy Program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023.

Do tej pory na Podkarpaciu do ruchu oddano dwa odcinki S19: Stobierna–Rzeszów Wschód (7,5 km) oraz Rzeszów Zachód–Świlcza (4,4 km). Kolejne dwa odcinki są w budowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.