Droższe opłaty w sądach. Minister wprowadził podwyżkę

Zmieniła się taksa adwokacka i radcowska. Od 1 stycznia 2016 r. przegrana w sądzie kosztuje co najmniej dwa razy więcej.
Droższe opłaty w sądach. Minister wprowadził podwyżkę
Od początku 2016 r. wszystkie stawki i we wszystkich postępowaniach wzrosły o co najmniej 100 proc. (fot.pixabay.com)

W październiku ubiegłego roku, tuż przed wyborami, podwyżkę wprowadził minister sprawiedliwości. Od początku tego roku wszystkie stawki i we wszystkich postępowaniach wzrosły o co najmniej 100 proc. - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jeżeli wygramy proces, to przeciwnik zwróci nam poniesione koszty. Trzeba pamiętać - podkreśla "GW" - że podstawowa zasada orzekania o opłatach jest taka: przegrywasz - płacisz obu pełnomocnikom, swojemu i strony przeciwnej.

Czytaj też: Komornicy zostaną pracownikami sądu?

"GW" informuje, że wzrosły też opłaty sądzie pracy. Podstawowa stawka wynosi 360 złotych, np. za proces o rozwiązanie umowy o pracę. Do tej pory płaciliśmy 60 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do asesor: Do tego podnieść składkę zdrowotna o 100 % nic w zamian nie dając. Podnieść stawkę prywatną o 100% . I po kłopocie!

JOTKA, 2016-01-24 09:31:36 odpowiedz

Opłaty podnieść jeszcze dziesięciokrotnie, wtedy nikt do sądu chodził nie będzie i zniknie kolejka oczekujących na rozprawy. Kogo teraz będzie stać na sąd ? Trzeba załatwiać sporne sprawy siłowo, łomem i siekierką.

asesor, 2016-01-22 11:00:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU