Drugi etap przetargu dla wybranych

Składając wniosek w przetargu ograniczonym wykonawca powinien przedstawić jak najwięcej dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w przetargu, bo inaczej może nie uzyskać kwalifikacji do drugiego etapu procedury przetargowej.
Drugi etap przetargu dla wybranych
Przetarg ograniczony to tryb udzielenia zamówienia publicznego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu. Natomiast oferty przetargowe mogą składać zaproszeni wykonawcy.

Procedury przetargu ograniczonego składają się z dwóch etapów:

I. Składanie wniosków o zakwalifikowanie do przetargu

Składając wniosek wykonawca powinien przedstawić jak najwięcej dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w przetargu. W procedurze przetargu ograniczonego kwalifikację do drugiego etapu uzyskują wyłącznie firmy, które w największym stopniu wykazały, że spełniają warunki określone przez zamawiającego w ogłoszeniu o przetargu.

II. Składanie ofert cenowych

Oferty cenowe po etapie kwalifikacji mogą złożyć tylko wykonawcy zakwalifikowani na podstawie złożonych uprzednio wniosków. Wobec powyższego startując w przetargu ograniczonym wykonawca po upływie terminu na składanie wniosków powinien zwrócić się do zamawiającego o umożliwienie wglądu we wnioski konkurencyjnych firm.

Więcej na ten temat czytaj tutaj Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

wybrani szczęściarze, wszak niełatwo spełnić te wszystkie skomplikowane wymogi....

JEDYNAK, 2012-02-21 21:51:27 odpowiedz

Widać spełniają wszystkie warunki skoro zostali wybrani!Procedurę przetargową mogą już zamknąć.NA ZAWSZE !

MPiOP, 2012-02-21 18:34:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU