PARTNER PORTALU
  • BGK

Drugi etap przetargu dla wybranych

  • komunikaty.pl (Marek Okniński)    21 lutego 2012 - 11:51
Drugi etap przetargu dla wybranych

Składając wniosek w przetargu ograniczonym wykonawca powinien przedstawić jak najwięcej dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w przetargu, bo inaczej może nie uzyskać kwalifikacji do drugiego etapu procedury przetargowej.
Przetarg ograniczony to tryb udzielenia zamówienia publicznego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu. Natomiast oferty przetargowe mogą składać zaproszeni wykonawcy.

Procedury przetargu ograniczonego składają się z dwóch etapów:

I. Składanie wniosków o zakwalifikowanie do przetargu

Składając wniosek wykonawca powinien przedstawić jak najwięcej dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w przetargu. W procedurze przetargu ograniczonego kwalifikację do drugiego etapu uzyskują wyłącznie firmy, które w największym stopniu wykazały, że spełniają warunki określone przez zamawiającego w ogłoszeniu o przetargu.

II. Składanie ofert cenowych

Oferty cenowe po etapie kwalifikacji mogą złożyć tylko wykonawcy zakwalifikowani na podstawie złożonych uprzednio wniosków. Wobec powyższego startując w przetargu ograniczonym wykonawca po upływie terminu na składanie wniosków powinien zwrócić się do zamawiającego o umożliwienie wglądu we wnioski konkurencyjnych firm.

Więcej na ten temat czytaj tutaj Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • JEDYNAK, 2012-02-21 21:51:27

    wybrani szczęściarze, wszak niełatwo spełnić te wszystkie skomplikowane wymogi....
  • MPiOP, 2012-02-21 18:34:30

    Widać spełniają wszystkie warunki skoro zostali wybrani!Procedurę przetargową mogą już zamknąć.NA ZAWSZE !