PARTNER PORTALU
  • BGK

Drugie podejście do włocławskiego skateparku

  • AW    5 sierpnia 2013 - 08:45
Drugie podejście do włocławskiego skateparku

Urząd Miasta ogłosił drugi przetarg w sprawie budowy skateparku. Pierwsze postępowanie na budowę obiektu zostało unieważnione, ponieważ najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę wyższą niż została przewidziana na ten cel w budżecie miasta.
Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i realizację części robót w systemie zaprojektuj i wybuduj. Termin ich realizacji zaplanowano do połowy grudnia br. Zainteresowani mogą składać oferty do 19 sierpnia.

Inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach. Realizacja drugiego etapu przewidziana jest na 2014r. Działka, na której stanie skatepark, należy do terenu Parku Słodowo. Będzie to obiekt, o powierzchni użytkowej min. 750 metrów kwadratowych - całoroczny, odporny na czynniki atmosferyczne, oświetlony oraz monitorowany. Adresowany jest do użytkowników deskorolek, rolek oraz rowerów typu BMX.

Jego budowa była jedną z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Wyposażenie skateparku zostało omówione z przyszłymi użytkownikami w ramach konsultacji społecznych. Projekt, który opracuje wykonawca pierwszego etapu robót, zachowa maksymalną ilość istniejącej zieleni dla nadania obiektowi oryginalności.

Etap ten obejmuje wykonanie drugiej i trzeciej z pięciu zaplanowanych platform. Zostaną one oddane do użytku mieszkańców po zakończeniu robót budowlanych pierwszego etapu realizacji.

Jak dodaje włocławki magistrat, obiekt oświetlony zostanie za pomocą projektorów metahalogenowych, a chronić go będą minimum 2 kamery obrotowe. W ramach monitoringu nie zabraknie podglądu z tych kamer na ekranie LCD z rejestratorem cyfrowym. Pojawi się także miejsce do włączania sprzętu nagłaśniającego na czas imprez.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.