PARTNER PORTALU
  • BGK

Duże rodziny unikną opłat skarbowych

  • PAP    4 lutego 2015 - 20:33
Duże rodziny unikną opłat skarbowych

Fot. sxc.hu

Akty stanu cywilnego wydawane w sprawach Karty Dużej Rodziny będą zwolnione z opłaty skarbowej, także po 1 marca 2015 r. - przewiduje poselski projekt.
"Chcemy, żeby osoby starające się o Kartę Dużej Rodziny mogły być zwolnione z opłat skarbowych przy odpisach skróconych aktów urodzenia. Zależy nam na szybkim procedowaniu nad tą ustawą. Prosimy o to kierownictwo i członków komisji finansów publicznych" - podkreśliła przedstawiając projekt w Sejmie Magdalena Kochan (PO).

Projekt nowelizacji ustawy o opłacie skarbowej złożyła w Sejmie grupa posłów PO. Autorzy projektu podkreślili, że 1 stycznia 2015 r. weszła w życie ustawa o Karcie Dużej Rodziny, która wprowadziła zwolnienie od opłaty skarbowej odpisów skróconych aktów stanu cywilnego wydawanych w sprawach Karty Dużej Rodziny.

Problem w tym, że 1 marca 2015 r. wejdzie w życie Prawo o aktach stanu cywilnego, które również wprowadza zwolnienia za wydawanie odpisów skróconych aktów stanu cywilnego, nie uwzględnia jednak - jak uchwalona wcześniej od ustawy o Karcie Dużej Rodziny - odpisów skróconych wydawanych w sprawach Karty Dużej Rodzony.

Poselski projekt ma więc wyeliminować sytuację, w której po wejściu w życie Prawa o aktach stanu cywilnego, tj. po dniu 1 marca 2015 r., przestanie obowiązywać zwolnienie od pobierania opłaty skarbowej (w kwocie 22 zł) za wydawanie odpisów skróconych aktów stanu cywilnego w sprawach Karty Dużej Rodziny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.