PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa miliony więcej na budżet obywatelski w Gdańsku w 2015 r

  • PAP    24 marca 2014 - 16:18

Z 9 do 11 milionów złotych wzrośnie kwota na budżet obywatelski w Gdańsku w 2015 r. - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe miasta. Głosowanie nad pierwszą, pilotażową wersją budżetu obywatelskiego w Gdańsku zakończyło się miesiąc temu.
Podejmując decyzję o zwiększeniu puli pieniędzy na projekty proponowane przez mieszkańców prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podkreślił, że zainteresowanie gdańszczan pilotażowym projektem budżetu obywatelskiego było ogromne.

"Cieszy mnie, że mieszkańcy w takim stopniu poczuli się współgospodarzami miasta. Dlatego w tym roku proponuję na budżet obywatelski nie 9, a 11 milionów złotych. Bo widzę, że to bardzo sensowna inwestycja" - wyjaśnił Adamowicz.

W pierwszym głosowaniu nad budżetem obywatelskim w Gdańsku swój głos oddało 51 tysięcy osób. Frekwencja wyniosła 13,6 proc.

Do realizacji przeszło 27 projektów na łączną (szacunkową kwotę) ponad 9,9 mln zł. Wybierano spośród 307 wniosków w sześciu okręgach wyborczych. Pula na inwestycje w każdym z nich wynosiła 1,5 mln zł. Zwyciężyły projekty związane z realizacją siłowni na wolnym powietrzu, boisk, remontów szkół i chodników.

Głosowanie nad wnioskami trwało dwa tygodnie, od 10 lutego.

Przygotowania do drugiej edycji budżetu obywatelskiego już się rozpoczęły. Jak wyjaśniło biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Gdańsku, głosowanie odbędzie się prawdopodobnie w październiku, tak by na realizacje wybranych projektów był cały rok kalendarzowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.