PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa miliony złotych w ramach budżetu obywatelskiego Piły

  • PAP    16 stycznia 2014 - 20:19
Dwa miliony złotych w ramach budżetu obywatelskiego Piły

- O podziale dwóch milionów złotych z budżetu miasta zadecydują mieszkańcy Piły (Wielkopolskie) w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2014 - poinformował w czwartek prezydent Piły Piotr Głowski.
Budżet obywatelski wynosi 2 miliony złotych. Pilanie wskażą chodniki, ścieżki rowerowe i pobocza, które w ich opinii powinny zostać naprawione lub poprawione w 2014 roku. Maksymalna wartość pojedynczej inwestycji nie może przekroczyć 150 tys. zł.

"Jest to kolejna forma prowadzonych przez nas konsultacji społecznych, dotychczas społecznie ważne inwestycje konsultowaliśmy z radami osiedli, teraz skupiliśmy się na niewielkich inwestycjach, które mogą rozwiązać realne problemy mieszkańców. Nowością jest też konsultacja poprzez powszechne głosowanie"- powiedział PAP prezydent Głowski.

Mieszkańcy potrzeby będą mogli zgłaszać w formie elektronicznej lub przez tradycyjne głosowanie we wskazanych punktach
. Proponowane inwestycje nie mogą pokrywać się z planowanymi w budżecie miasta i w programie wieloletnich inwestycji. Pod głosowanie nie będą poddane też inwestycje, które są w planach operatorów sieci gazowej, elektrycznej czy telekomunikacyjnej.

W zgłaszaniu propozycji i konsultacjach mogą wziąć udział mieszkańcy miasta, którzy w 2014 roku będą mieli ukończone 16 lat. Termin zgłaszania formularzy projektów upływa 31 stycznia 2014 roku. Propozycje mieszkańców zostaną zweryfikowane do 14 lutego, a następnie od 17 do 23 lutego poddane pod głosowanie wszystkich mieszkańców miasta.

Projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, zostaną zrealizowane w 2014 roku z możliwością dokończenia w roku 2015.

Budżet miasta Piły na rok 2014 wynosi prawie 253 miliony złotych, z czego na inwestycje przeznaczonych będzie ponad 38 mln złotych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.